Restauracja Bibenda

Restauracja Bibenda mieści się na warszawskim Nowym Świecie, a dokładniej na ulicy Nowogrodzkiej. W serwisie TripAdvisor ma ocenę 4,5 gwiazdki. Zapowiadało się świetnie – postanowiłam sama przetestować to miejsce. Sprawdźcie, co z tego wyszło. 

Restauracja Bibenda powstała w 2014 roku. Pasja do gotowania i chęć spędzania wspólnego czasu przy stole przyczyniły się do otwarcia tego miejsca. Lokal zdobył kilka nagród m.in czapkę przewodnika Gault & Millau. Na papierze wszystko wyglądało bardzo dobrze, dlatego miałam ochotę sprawdzić Bibendę osobiście. Zatem do rzeczy.

Kwestia smaku -5/5

W restauracji są wykorzystywane świeże, dobre jakościowo produkty. O tym, że właściciele dbają o ten aspekt świadczy menu zmieniane, co półtora miesiąca zgodnie z kalendarzem ogrodnika. Na start dostałam wodę, w butelce po winie, gratis. To duży plus, bo w niewielu lokalach można się z tym spotkać. Na kolację zamówiłam pierś gęsi w sosie z białego wina i zielonej herbaty. Do tego podawana jest tłuczona marchewka z palonym masłem i szałwią, ostatnim elementem na talerzu jest wędzona gruszka. Danie było pyszne. Wszystkie elementy do siebie pasowały, a smak potraw był wyrazisty. W karcie znajdują się także dania bezmięsne. Porcja była wystarczająca, kończąc swoje danie nie czułam niedosytu. Na deser zamówiłam ciasto czekoladowe z ciemnym piwem. Dodatkiem do ciasta jest karmel z bourbonem. Na deser także nie powiem złego słowa, był idealnie słodki. Pochłonęłam go w kilka minut.

Kwestia miejsca – 4,5/5

Wystrój lokalu jest prosty. Centralnym miejscem w restauracji jest bar i otwarta kuchnia. Możemy obserwować kucharzy w czasie pracy. Cegła na ścianach i lampiony tworzą klimat tego miejsca. Stoły i krzesła są drewniane, a w części sali ustawione są kanapy. Poduszki na nich nakłaniają do tego, aby rozsiąść się wygodnie i po prostu sobie odpocząć i porozmawiać ze znajomymi. Pół punktu odejmuję, ponieważ spodziewałam się większej ekstrawagancji we wnętrzu, a jest po prostu miło i przytulnie.

Kwestia ludzi – 4,5/5

Obsługa w lokalu jest bardzo sympatyczna i uśmiechnięta. Mimo wszystko odejmuję pół punktu za zbyt częste podchodzenie do stolika z pytaniem: „czy wszystko w porządku?”. Rozumiem, że to w trosce o mój komfort. Jednak w niektórych momentach czułam się lekko zawstydzona tymi pytaniami. Jednak cały serwis i tak oceniam pozytywnie, ponieważ uśmiech i chęć nawiązania kontaktu z gościem zawsze jest mile widziana.

Całą wizytę oceniam na 4,5. Jedzenie pyszne. Myślę, że jeszcze kiedyś tam wrócę. Mam ochotę spróbować innych dań w wykonaniu kucharzy Restauracji Bibenda.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.