souping

W poprzednim roku serca wielu osób podbił detoks sokowy. Jednak mamy już nowy rok i nowe trendy – teraz modny jest souping, czyli detoks zupowy. Sprawdźcie szczegóły.

Souping to nowy trend żywieniowy, który pojawił się wraz z opadającym szałem na detoks sokowy. W ubiegłym roku juicing był prawdziwym hitem, był stosowany i promowany przez wiele gwiazd. Jednak po pewnym czasie przyjrzano mu się bardziej dokładnie. Podstawowym wnioskiem jest to, że ten detoks dostarcza dużej ilości cukrów, a zbyt mało protein i błonnika. Tych wad nie ma souping.

Detoks zupowy ma być zdrowszą wersją oczyszczania organizmu sokami, ponieważ często w zupach mamy całe kawałki warzyw i owoców, które zapewniają nam uczucie sytości na dłużej. Poza tym dużym plusem tej metody jest to, że zupy występują pod różnymi formami – można je jeść na ciepło, na zimno, przyrządzać na bulionie warzywnym lub wołowym, zdecydować się na zupę warzywną lub owocową. Opcji jest sporo, więc dieta nie będzie nużąca.

Wskazówki przed rozpoczęciem soupingu

Odpowiednie zastosowanie detoksu zupowego wymaga znajomości kilku zasad. Po pierwsze należy pamiętać, aby detoks ciepłymi zupami stosować podczas chłodniejszych miesięcy, a chłodniki najlepiej spożywać latem i wiosną. Kolejną ważną kwestią jest to, aby jeden talerz zupy dostarczał nam minimum 120 kcal. Często oczyszczanie organizmu wiąże się z chęcią zrzucenia zbędnych kilogramów – dlatego lepiej unikać zup zrobionych na bazie śmietany, która zawiera dużo tłuszczów. Aby zauważyć efekty detoksu trzeba być cierpliwym – nie wystarczy jeden weekend, trzeba stosować go dłużej, specjaliści mówią, o tym że najlepiej stosować go przez 21 dni. Jeżeli już zdecydujesz się na detoks pamiętaj o odpowiedniej ilości snu oraz o 20 minutowej drzemce w ciągu dnia, która zapewni Ci zastrzyk energii.

Po co w ogóle stosować detoks? 

W naszym organizmie gromadzi się sporo toksyn. Zwłaszcza jeśli prowadzimy niezdrowy styl życia. A nadmiar toksyn skutkuje naszym gorszym samopoczuciem m.in. czujemy się zmęczeni, senni, rozdrażnieni, mamy problemy z układem trawiennym, dokuczają nam wzdęcia. Jednym ze sposobów oczyszczenia się jest właśnie detoks. Jednak należy pamiętać, że jeden detoks nie zapewni nam braku toksyn przez cały rok. Cały zabieg należy potraktować jako oczyszczenie, a po nim wejście w zdrowy tryb życia. Tylko w takim przypadku detoks ma sens.

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.