tanie wakacje
Sposoby na tanie wakacje

Wszyscy lubimy wyjeżdżać na wakacje. Tego typu wyjazdy nie należą jednak do tanich przyjemności, przynajmniej tak się większości z nas wydaje. Istnieją jednak sposoby na tanie wakacje, dzięki którym zaoszczędzimy nieco pieniędzy. Oto one!

Wycieczka lastminute

Jeżeli wybieramy się na wyjazd z biurem podróży, warto poszukać ofert lastminute. Są to wyjazdy organizowane na ostatnią chwilę, to znaczy wówczas, gdy są jeszcze wolne miejsca w hotelu i w samolocie. Chcąc sprzedać taką wycieczkę, biura podróży znacznie obniżają ceny. Lepiej jest bowiem sprzedać taniej, niż nie sprzedać wcale. Takie rozwiązanie najlepsze jest więc dla klientów, którzy przecież chcą zapłacić jak najmniej.

Tanie linie lotnicze

Tanie wczasy możemy zorganizować we własnym zakresie. Dużą część kosztów wyjazdu stanowią bowiem koszty przelotu. Możemy więc samodzielnie obserwować aktualne promocje linii lotniczych. Zasada jest bardzo prosta – im wcześniej kupimy bilet, tym mniej za niego zapłacimy. Nierzadko jest tak, że bilety do wielu europejskich stolic – na przykład do Londynu, Sztokholmu, czy też do Amsterdamu możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy wydać chociażby na zakwaterowanie lub zwiedzanie.

Tanie noclegi

Dobry sposób na tanie wakacje to korzystanie z niedrogich noclegów. Możemy je znaleźć w hostelach, które znajdują się tak naprawdę w wielu europejskich miastach. Dobrym rozwiązaniem są też pola namiotowe, jednakże nie każdemu przypadną one do gustu. Tak czy inaczej warto potraktować nasze zakwaterowanie jako miejsce tylko do spania. Przecież jadąc na wakacje chcemy jak najwięcej zobaczyć, a nie siedzieć w pokoju wyposażonym w telewizję satelitarną i klimatyzację.

Zorganizowanie niedrogiego wyjazdu wymaga nieco zachodu, ale nie jest niemożliwe. Nawet biura podróży mają w swojej ofercie tanie wycieczki w ofercie lastminute. Warto się nimi zainteresować, ewentualnie zawsze możemy zorganizować wyjazd na własną rękę. Najważniejsze, abyśmy wypoczęli i nie wydali przy tym fortuny.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.