Styl Hamptons
foto. dekoria.pl

W upalne letnie dni szukamy sposobów, aby odpocząć. Wpływ na to ma także wygląd wnętrz, w jakich przebywamy. Styl Hamptons kojarzy się z nadmorskimi posiadłościami i dzięki temu jest idealnym schronieniem w gorące dni. Sprawdźcie jego cechy charakterystyczne. 

Kwintesencją stylu Hamptons są pastelowe kolory, eleganckie połączenia błękitu i bieli oraz wygodne fotele. Taki wystrój kojarzony jest z klasą, nadmorską świeżością oraz majętnością. Styl wziął swoją nazwę od amerykańskiego kurortu, narodził się właśnie w rezydencjach miasteczek położonych nad Oceanem Atlantyckim: Bridgehampton, Southampton, Amagansett i East Hampton (ostatnie jest uznawane za najbardziej ekskluzywne). Według magazynu plotkarskiego „Page Six” jeśli nie ma Cię w lecie w Hamptons (choćby na weekend!) – nie istniejesz. Ze względu na prowadzony przez mieszkańców styl życia oraz panujące tam warunki atmosferyczne większość domów wygląda podobnie.

Jeśli marzysz o wnętrzu, które będzie przypominało klimatem wakacyjną, nadmorską przystań zobacz jak to osiągnąć wprowadzając w swoim domu kilka zmian.

Wybierz jasne kolory

Jeśli chcesz, by Twoje mieszkanie było urządzone w stylu Hamptons, najważniejszym krokiem jest zmiana kolorystyki. Dominującymi barwami powinny być biel lub écru, dzięki którym wnętrze będzie wyglądało spójnie i relaksująco.Delikatne odcienie szaregobeżowego, a nawet brązu również wpisują się w trend.Najintensywniejszym kolorem w pokoju powinien być niebieski – barwa kojarząca się z wakacjami i nadmorskimi miejscowościami. Jeśli lubisz mocne akcenty, wybierz klasyczny i elegancki granat.

Postaw na meble o klasycznych kształtach

Wnętrza domów w Hamptons cechuje niewymuszona elegancja. Nie ma w nich miejsca na zbyt nowoczesne czy etniczne przedmioty, za to główną rolę odgrywają meble o klasycznych kształtach. Umeblowanie nie powinno wydawać się zbyt ciężkie, należy zatem unikać przesadnych zdobień – prostota jest kluczowa. Oprócz estetyki ważna jest również wygodaMiękkie sofy i fotele pozwalają na komfortowy wypoczynek po całym dniu spędzonym na wodnych i plażowych sportach.

Jakie meble pasują do wnętrz w stylu Hamptons? Pomyśl o dużych kanapach z miękkimi poduszkami i obszernych fotelach. Sprawdzą się tutaj również sofy typu Chesterfield, które są kwintesencją klasyki i elegancji.

Dodatki nadają charakteru

Dzięki jasnym barwom styl Hamptons pozwala na odrobinę szaleństwa podczas wybierania dodatków. To one nadają najczęściej koloru całemu wnętrzu, a także pokazują gust właścicieli domu. Dlatego na jasnej kanapie śmiało połóż kilka poduszek, najlepiej w odcieniach niebieskiego. Całość będzie wyglądała znacznie lepiej, jeśli nie będą identyczne –połącz kilka różnych wzorów lub odcieni błękitu. Postaw też na zasłony wykonane z lekkiej, woalowej tkaniny. Powiększą one optycznie okna, a co za tym idzie – całe pomieszczenie.

Styl Hamptons nawiązuje przede wszystkim do letnich domów, w których spędza się wakacje. Połóż zatem na komodzie kilka muszelek i kamyków lub opraw w prostą ramkę zdjęcie znad morza. Pamiętaj jednak, by dodatki nie zdominowały przestrzeni – mają być jedynie jej uzupełnieniem.

(Źródło: dekoria.pl)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.