Styl Hamptons
foto. dekoria.pl

W upalne letnie dni szukamy sposobów, aby odpocząć. Wpływ na to ma także wygląd wnętrz, w jakich przebywamy. Styl Hamptons kojarzy się z nadmorskimi posiadłościami i dzięki temu jest idealnym schronieniem w gorące dni. Sprawdźcie jego cechy charakterystyczne. 

Kwintesencją stylu Hamptons są pastelowe kolory, eleganckie połączenia błękitu i bieli oraz wygodne fotele. Taki wystrój kojarzony jest z klasą, nadmorską świeżością oraz majętnością. Styl wziął swoją nazwę od amerykańskiego kurortu, narodził się właśnie w rezydencjach miasteczek położonych nad Oceanem Atlantyckim: Bridgehampton, Southampton, Amagansett i East Hampton (ostatnie jest uznawane za najbardziej ekskluzywne). Według magazynu plotkarskiego „Page Six” jeśli nie ma Cię w lecie w Hamptons (choćby na weekend!) – nie istniejesz. Ze względu na prowadzony przez mieszkańców styl życia oraz panujące tam warunki atmosferyczne większość domów wygląda podobnie.

Jeśli marzysz o wnętrzu, które będzie przypominało klimatem wakacyjną, nadmorską przystań zobacz jak to osiągnąć wprowadzając w swoim domu kilka zmian.

Wybierz jasne kolory

Jeśli chcesz, by Twoje mieszkanie było urządzone w stylu Hamptons, najważniejszym krokiem jest zmiana kolorystyki. Dominującymi barwami powinny być biel lub écru, dzięki którym wnętrze będzie wyglądało spójnie i relaksująco.Delikatne odcienie szaregobeżowego, a nawet brązu również wpisują się w trend.Najintensywniejszym kolorem w pokoju powinien być niebieski – barwa kojarząca się z wakacjami i nadmorskimi miejscowościami. Jeśli lubisz mocne akcenty, wybierz klasyczny i elegancki granat.

Postaw na meble o klasycznych kształtach

Wnętrza domów w Hamptons cechuje niewymuszona elegancja. Nie ma w nich miejsca na zbyt nowoczesne czy etniczne przedmioty, za to główną rolę odgrywają meble o klasycznych kształtach. Umeblowanie nie powinno wydawać się zbyt ciężkie, należy zatem unikać przesadnych zdobień – prostota jest kluczowa. Oprócz estetyki ważna jest również wygodaMiękkie sofy i fotele pozwalają na komfortowy wypoczynek po całym dniu spędzonym na wodnych i plażowych sportach.

Jakie meble pasują do wnętrz w stylu Hamptons? Pomyśl o dużych kanapach z miękkimi poduszkami i obszernych fotelach. Sprawdzą się tutaj również sofy typu Chesterfield, które są kwintesencją klasyki i elegancji.

Dodatki nadają charakteru

Dzięki jasnym barwom styl Hamptons pozwala na odrobinę szaleństwa podczas wybierania dodatków. To one nadają najczęściej koloru całemu wnętrzu, a także pokazują gust właścicieli domu. Dlatego na jasnej kanapie śmiało połóż kilka poduszek, najlepiej w odcieniach niebieskiego. Całość będzie wyglądała znacznie lepiej, jeśli nie będą identyczne –połącz kilka różnych wzorów lub odcieni błękitu. Postaw też na zasłony wykonane z lekkiej, woalowej tkaniny. Powiększą one optycznie okna, a co za tym idzie – całe pomieszczenie.

Styl Hamptons nawiązuje przede wszystkim do letnich domów, w których spędza się wakacje. Połóż zatem na komodzie kilka muszelek i kamyków lub opraw w prostą ramkę zdjęcie znad morza. Pamiętaj jednak, by dodatki nie zdominowały przestrzeni – mają być jedynie jej uzupełnieniem.

(Źródło: dekoria.pl)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.