TasteAtlas
foto. facebook.com/tasteatlas

TasteAtlas to start-up, który stworzył gastronomiczną mapę świata. Dopiero zaczynają, dlatego w bazie mają jak na razie tylko 10 000 wpisów, ale twórcy zapowiadają dalszy rozwój, a mapa już wygląda ciekawie i sporo można się dowiedzieć. 

Wyjazdy za granicę stwarzają okazję do poznawania i doświadczania innych kultur i często także do próbowania lokalnej kuchni. Gdy w nowym miejscu chcemy spróbować charakterystycznych dań dla danego regionu świata to przeszukujemy internet w poszukiwaniu miejscówek, które są dobrze ocenione i odpowiadają naszym gustom. Jest to dość czasochłonne zajęcie. Przekopywanie się przez Facebooka lub TripAdvisora nie zawsze jest tym, na co chcielibyśmy poświęcić czas. Brakuje prostego narzędzia, które pokazywałoby, co warto zjeść w danej części świata i gdzie najlepiej to zrobić. Dlatego tę nisze postanowił wypełnić Matija Babic chorwacki dziennikarz i twórca TasteAtlas. 

TasteAtlas to projekt, który promuje lokalne składniki, autentyczne restauracje oraz tradycyjne receptury. Na mapie świata stworzonych przez zespół Babica widnieją popularne potrawy charakterystyczne dla danego kraju. Zrobiono także podkategorie – najlepsze dania, jakie można zjeść na ulicy w różnych częściach świata, najlepsze desery, najlepsze piwa. Według autorów projektu w Polsce najlepsze na ulicy są zapiekanki. W aplikacji polecane są także restauracje, w których można zjeść polecane danie. Najlepsze zapiekanki według TasteAtlas można zjeść w Krakowie, na Kazimierzu u Endziora. Jedną z podkategorii była także klasyfikacja deserów. Wytypowano, który deser jest najlepszy w danym kraju. W Polsce najlepszy jest sernik, a gdy przyjrzymy się mapie bardziej szczegółowo zauważymy, że polecany jest także piernik. 

Dodatkową atrakcją na stronie jest możliwość poczytania o historii produktów, o miejscu i sposobie ich wyrobu. Na stronie TeastAtlas po prawej stronie pojawia się także zakładka, która poleca produkty i dania, które warto zjeść odwiedzając dany kraj. W pierwszej dziesiątce produktów, których warto spróbować w Polsce według TasteAtlas znalazły się – zapiekanki, babka, serniki, naleśniki, kiełbasa, klopsiki, gołąbki, pączki, pierogi oraz pasztet.

Więcej produktów możecie wyszukać pod tym linkiem. 

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.