żabka otwarta w niedziele

Mija drugi miesiąc, kiedy rząd wprowadził zakaz handlu w niedzielę. Dla wielu z nas,  zamknięte sklepy to nadal duży kłopot. Sieć sklepów „Żabka” znalazła jednak sposób, co zrobić, aby ominąć zakaz handlu w niedzielę i bez łamania prawa otwierać swoje punkty.

Jej sklepy mają pełnić funkcję placówek pocztowych, dlatego będą mogły być otwarte w niedziele z zakazem handlu, a za ladą będzie mógł stanąć nie tylko właściciel, ale również zatrudniony pracownik. Od środy 25 kwietnia, sklepy dostaną naklejki z napisem „Placówka pocztowa”, które będą umieszczane na drzwiach wejściowych.

Jak to możliwe?

To efekt współpracy „Żabki” z Pocztą Polską i DHL. Od listopada ubiegłego roku we wszystkich sklepach możemy odbierać przesyłki DHL, a teraz sieć podpisała również porozumienie z Pocztą Polską.

Żabka Polska podejmuje działania wspierające franczyzobiorców w wykorzystaniu możliwości stworzonych przez ustawodawcę – tłumaczy biuro prasowe „Żabki” w oświadczeniu prasowym.

Status „placówki pocztowej” sprawi, że za ladą będzie mógł stanąć każdy pracownik, a nie tylko właściciel bądź członek rodziny. Brak konieczności osobistego wykonywania pracy przez pracodawcę może tylko zachęcić franczyzobiorców do otwierania drzwi w niedziele bez handlu. Sieć chcę przekonać swoich pracowników do pracy w niedzielę. Impulsem do pracy mają być dodatkowe premie w wysokości 10 procent od obrotu netto zrealizowanego na większości towarów (bez wyrobów tytoniowych). Premia ma wynosić co najmniej 350 złotych, a warunkiem dla jej otrzymania jest to, by sklep był otwarty przez minimum 8 godzin między 10.00 a 21.00.

Jest to dobry sposób, aby umocnić pozycję sklepów na lokalnych rynkach i duże ułatwienie dla klientów poszukujących otwartych sklepów. Teraz o wiele łatwiej będzie zrobić zakupy i nie bać się, że czegoś nam zabraknie. A dobrze wiemy, że „Żabka” jest na każdym rogu w większości polskich miast.

3 KOMENTARZE

  1. Może dzięki temu prace w żabce znajdą osoby, które mogą pracować tylko w weekend. Wymóg, żeby w niedziele pracował tylko właściciel pozbawił szans zarobkowania dużo ludzi (studentów), teraz żabki będą mogły legalnie zatrudnić tych co chcą dorobić.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.