andrzejki

Andrzejki to wyjątkowy dzień, będący często jedną z ostatnich okazji do wyszalenia się przed Adwentem. Są doskonałym pretekstem do zorganizowania w swoim domu niepowtarzalnej imprezy dla przyjaciół i znajomych. Jak sprawić by prywatka była udana, a goście wspominali ją z uśmiechem na twarzy?

1.Motyw przewodni

Dobrym pomysłem na to, by nasza impreza wyróżniała się na tle innych i trwale zachowała się w pamięci jej uczestników jest wybranie motywu przewodniego. Jej organizacja wymaga jednak większej uwagi, gdyż każdy element, od dekoracji po jedzeniu i napojach, musi być powiązany z określonym tematem. Jego wybór zwykle bywa dość trudny, jednakże w przypadku Andrzejek nie stanowi większego problemu, gdyż nasuwa się on sam – magia i wróżby. Niech goście noszą czapki czarodziejów, drinki zostaną zastąpione przez mikstury, pod sufitem pojawią się papierowe lub pluszowe nietoperze, a główną atrakcją będą wróżby i czary!

2. Postaw na klimat

Odpowiednia atmosfera w miejscu zabawy to podstawa. Jako, że tego wieczoru będziemy rozwiewali tajemnice własnej przyszłości, należy zadbać by całość odgrywała się w odpowiednim otoczeniu. Sztuczne światło ograniczmy do minimum, a zamiast niego postawmy świece. Dzięki temu całość spowije umiarkowany mrok, tworzący pożądany przez nas klimat. Warto zadbać też o odpowiedni wygląd kącika, w którym będą odbywały się wróżby. Doskonale sprawdzi się mały stolik nakryty ciemnym obrusem lub serwetką. Umieśćmy na nim talię kart, stary klucz z dużym otworem i małą miskę z wodą do przelewania wosku. Najlepiej nadawać się będą dekoracje złote, srebrne oraz te w ciemnych barwach.

3. Andrzejkowe menu

Na imprezie równie istotne co dobra zabawa jest smaczne jedzenie. Świetnie sprawdzą się drobne przekąski, jednak z uwagi na charakter imprezy, warto zadbać, by również wpisywały się w naszą tematykę. Wystarczy nadać im odpowiednie kształty, by stały się bardziej magiczne. Z kolei drinki i inne napoje serwować można z kociołków lub w szklanych fiolkach, niczym prawdziwe mikstury.

4. Wywróż sobie przyszłość!

Żaden wieczór andrzejkowy nie może się odbyć bez przepowiadania przyszłości. Klasyczną wróżbą jest przelewanie roztopionego wosku przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Wosk szybko zastygnie, a naszą przyszłość wyczytamy z kształtu cienia, który zostanie rzucony na ścianę w świetle świecy. Bardzo popularne jest też wróżenie za pomocą obuwia. Wszystkie obecne osoby układają swoje buty jeden za drugim w określonej kolejności, zaczynając od miejsca w domu, które jest najbardziej odległe od wyjścia, a na drzwiach skończywszy. Osoba, której but jako pierwszy przekroczy próg najwcześniej weźmie ślub. Świetnym pomysłem jest kupienie lub upieczenie ciasteczek z wróżbą. Za tą drugą opcją przemawia możliwość własnoręcznego ułożenia przepowiedni dla naszych bliskich.

5. Postaw na styl i wygodę

Dobranie odpowiedniej stylizacji, a przede wszystkim butów, bywa nie lada problemem. Znalezienie złotego środka pomiędzy pożądanym przez nas wyglądem, a komfortem podczas zabawy bywa skomplikowana. Przecież chcemy wyglądać zachwycająco, lecz jednocześnie nie przepłacić tego niedogodnościami. Jeśli koniecznie chcemy włożyć buty dodające dużo centymetrów, dobrym rozwiązaniem będzie obuwie na platformie, które redukuje wysokość obcasów, dzięki czemu stopy są ułożone pod mniej ostrym kątem. To oczywiste, że niemożliwa jest dobra zabawa, jeśli nie będziemy w pełni sprawni. No bo jak tu zostać królową parkietu, jeśli musimy co chwilę robić przerwy na odpoczynek z powodu dyskomfortu? Aby tego uniknąć warto dbać o swoje stawy. Potrzebna jest im nie tylko regularna aktywność fizyczna, ale również kolagen, będący ich budulcem. Ten, wraz z wiekiem, zaczyna być produkowany przez nasz organizm w coraz mniejszych ilościach, podczas gdy zapotrzebowanie na niego nie spada. Suplement diety 4Flex, zawierający w sobie łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu Fortigel®, doskonale uzupełni jego niedobory, dzięki czemu nasze stawy będą w doskonałej kondycji.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.