przekroczenie prędkości

Wakacje już oficjalnie się rozpoczęły. Sprzyja to wyjazdom, wycieczkom i aktywnościom na świeżym powietrzu. O tej porze roku nie brakuje także miłośników jazdy rowerem. Jednak uwaga policjanci właśnie otrzymali nowe karty statystyczne, przez które łatwiej będzie dostać mandat. 

Policjanci dostali nowy formularz, który muszą wypełniać po skończonej pracy. Zawiera on 340 rubryk z różnymi wykroczeniami, a wśród nich znalazło się także przekroczenie prędkości przez rowerzystę. Od teraz policjanci będą się baczniej przyglądać kierowcom jednośladów.

Policjanci przypominają, że rowerzyści tak jak kierowcy mogą przekroczyć dozwoloną prędkość i tak samo jak kierowcy samochodów muszą stosować się do ograniczeń.

Kierujący rowerem również może dopuścić się wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, chociażby w strefie zamieszkania, gdzie prędkość dopuszczalna wynosi 20 kilometrów na godzinę i nie stanowi wygórowanej granicy dla sprawnego rowerzysty – powiedział „Gazecie Wyborczej” mł. asp. Michał Gaweł z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

I choć w Polsce rowerzysta nie musi mieć licznika prędkości, to i tak musi uważać na to, jaką prędkość osiąga. Policjanci sprawdzą nas za pomocą urządzeń swoich radarów.

Jednak przekroczenie prędkości jadąc na rowerze jest dość trudne – wymaga dużej siły i odpowiedniego terenu. Zjazd z górki może stworzyć możliwość przekroczenia prędkości jednak w terenach miejskich trudno o tak strome otoczenie. Mimo wszystko należy uważać i stosować się do przepisów.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.