Winoterapia

Każdy z nas potrzebuje chwili dla siebie. Po ciężkim dniu czy tygodniu, kiedy zmagamy się z codziennymi trudnościami i kłopotami, czekamy na moment odpoczynku, wyłączenia się i zrelaksowania. Jednym ze sposobów na relaks może być wino. Zwłaszcza teraz, kiedy kosmetolodzy stworzyli winoterapię, która pomoże nam odpocząć i zapomnieć o codziennych zmaganiach.

Wino – powszechny alkohol, znany kiedyś jako „napój bogów” posiada również drugie oblicze. Kryje w sobie wiele walorów pozytywnie wpływających na urodę. Korzystne działanie owoców winogron i ich przetworów coraz częściej znajduje powszechne zastosowanie w recepturach kosmetyków pielęgnacyjnych oraz zabiegach. Winoterapia jest już powszechnie znana w krajach Europy Zachodniej oraz Azji. W Polsce również zyskuje na popularności i jest już stałą ofertą w SPA oraz hotelach jako zabieg upiększający. Winna kąpiel poprawia krążenie i stymuluje powstanie kolagenu oraz elastyny. Wygładza i dotlenia skórę, zwiększa jej elastyczność i nadaje zdrowy koloryt. Wino również dostarcza do naszego organizmu niezbędne pierwiastki chemiczne, takie jak: bor, cynk, jod, magnez, potas. Zawarta w nim tanina oczyszcza naczynia krwionośne, hamuje rozwój tkanki tłuszczowej i przyspiesza jej spalanie, dlatego wykorzystuje się go do walki z cellulitem.

Zabiegi polecane są szczególnie dla skóry dojrzałej, które pomogą ją ujędrnić i dodadzą sprężystości. Winnoterapia prócz zbawiennego działania na skórę, rozluźnia i odpręża cały organizm. W Japonii powstał resort, który oferuje kąpiele we wszystkim, tylko nie w wodzie. Poza basenami z winem znajdziemy tam baseny z kawą czy zieloną herbatą matcha.

Szerokie gamy ofert powodują, że niemożliwe staję się możliwe i zachęcają do wypróbowania i testowania nowych przyjemności. Wyobraźmy sobie relaksującą kąpiel z dodatkowym kieliszkiem białego lub czerwonego wina, zapalone świecie i czas poświęcony tylko dla nas, czego chcieć więcej?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.