Winoterapia

Każdy z nas potrzebuje chwili dla siebie. Po ciężkim dniu czy tygodniu, kiedy zmagamy się z codziennymi trudnościami i kłopotami, czekamy na moment odpoczynku, wyłączenia się i zrelaksowania. Jednym ze sposobów na relaks może być wino. Zwłaszcza teraz, kiedy kosmetolodzy stworzyli winoterapię, która pomoże nam odpocząć i zapomnieć o codziennych zmaganiach.

Wino – powszechny alkohol, znany kiedyś jako „napój bogów” posiada również drugie oblicze. Kryje w sobie wiele walorów pozytywnie wpływających na urodę. Korzystne działanie owoców winogron i ich przetworów coraz częściej znajduje powszechne zastosowanie w recepturach kosmetyków pielęgnacyjnych oraz zabiegach. Winoterapia jest już powszechnie znana w krajach Europy Zachodniej oraz Azji. W Polsce również zyskuje na popularności i jest już stałą ofertą w SPA oraz hotelach jako zabieg upiększający. Winna kąpiel poprawia krążenie i stymuluje powstanie kolagenu oraz elastyny. Wygładza i dotlenia skórę, zwiększa jej elastyczność i nadaje zdrowy koloryt. Wino również dostarcza do naszego organizmu niezbędne pierwiastki chemiczne, takie jak: bor, cynk, jod, magnez, potas. Zawarta w nim tanina oczyszcza naczynia krwionośne, hamuje rozwój tkanki tłuszczowej i przyspiesza jej spalanie, dlatego wykorzystuje się go do walki z cellulitem.

Zabiegi polecane są szczególnie dla skóry dojrzałej, które pomogą ją ujędrnić i dodadzą sprężystości. Winnoterapia prócz zbawiennego działania na skórę, rozluźnia i odpręża cały organizm. W Japonii powstał resort, który oferuje kąpiele we wszystkim, tylko nie w wodzie. Poza basenami z winem znajdziemy tam baseny z kawą czy zieloną herbatą matcha.

Szerokie gamy ofert powodują, że niemożliwe staję się możliwe i zachęcają do wypróbowania i testowania nowych przyjemności. Wyobraźmy sobie relaksującą kąpiel z dodatkowym kieliszkiem białego lub czerwonego wina, zapalone świecie i czas poświęcony tylko dla nas, czego chcieć więcej?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.