rynek - Kraków

Z obecnej stolicy do byłej stolicy Polski. Warszawiacy bardzo często na weekendowe wyjazdy wyruszają do Małopolski. Według danych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wynika, że aż 12,5% odwiedzających Kraków pochodziło z województwa mazowieckiego. 

Zapanowała moda na podróżowanie. Interesują nas zarówno dalekie ekscytujące wyprawy, ale także krótkie weekendowe wypady poza miejsce zamieszkania. Wiele osób decyduje się na niedługie wycieczki po Polsce, aby odkryć nowe miejsca albo wczuć się w atmosferę innego miasta. A Warszawiacy na krótkie wypady upatrzyli sobie Kraków. Niecałe cztery godziny prostej drogi, lub około dwie i pół godziny pociągiem, tylko tyle dzieli mieszkańców Warszawy od sielskiej atmosfery dawnej stolicy Polski. Kraków kusi wieloma aspektami m.in spacerem po rynku i okolicach Wawelu, śniadaniem przy dźwiękach hejnału oraz możliwością obcowania ze sztuką. Wiele znanych miejsc, a także sama atmosfera i architektura miasta sprawiają, że odwiedzający przenosi się do innego, spokojniejszego wymiaru.

Weekendowe slow life

Krakowski Kazimierz jest idealny o każdej porze dnia i nocy. Obfituje w klimatyczne restauracje, kawiarnie i kluby. Ta niegdyś żydowska dzielnica, ze swoim sercem przy ulicy Szerokiej, tętni życiem, a swoją ofertą kulturalną oraz gastronomiczną przyciąga coraz więcej osób. To właśnie tutaj można poczuć odrobinę miejskiego slow life, a także nacieszyć oko ciekawą architekturą.

Okoliczne atrakcje

Kraków to także doskonała baza wypadowa. Blisko jest stąd zarówno do zapierającej dech w piersiach kopalni soli w Wieliczce, idealnego dla miłośników przygód i adrenaliny parku rozrywki, czy Opactwa w Tyńcu, które sprawdzi się jako ciekawe miejsce dla całej rodziny w słoneczny dzień. Podczas wizyty w opactwie warto napić się naparu z ziół. – Turyści coraz częściej decydują się na wizytę w Krakowie, kiedy nie do końca chcą uciec od miasta, ale zmienić otoczenie i odpocząć. Dużą wagę przywiązują zarówno do miejsca, w którym spędzają czas, ale i do poziomu obiektu, w którym decydują się nocować. Oczekują najlepszego standardu zarówno pod względem pokoi, obsługi, jak i kulinarnym. Jeden model obsługi nie pasuje do wszystkich, dlatego też staramy się poznawać upodobania gości i sprawić, że czas spędzony w naszym hotelu będzie niezapomniany. – mówi Tomasz Schweda – Dyrektor Operacyjny hotelu Mercure Kraków Stare Miasto.

Miasto żyje cały czas

Nie jest to tajemnicą, że Kraków zawsze był miastem rozrywki. Większość z nas słyszało o kultowej „Piwnicy Pod Baranami”, z której znamy zarówno Ewę Demarczyk, Marka Grechutę, jak i Grzegorza Turnaua. Stolica Małopolski jest także miastem teatrów i nie bez powodu to właśnie tutaj próbują studiować aspirujący aktorzy. Miłośnicy koncertów, wieczornych wyjść ze znajomymi oraz tańca zawsze znajdą tu coś dla siebie.

Kraków późno chodzi spać i także z tego powodu przyjeżdża do niego wiele osób zza granicy. Jest miastem o wielu twarzach, które zmieniają się jak w kalejdoskopie, a jego różne odsłony ewidentnie przypadły warszawiakom do gustu. Aktywnym osobom na pewno spodoba się hotel, który zlokalizowany jest blisko wielu atrakcji – ibis Kraków Stare Miasto to idealne miejsce do podbijania wszystkich znaczących miejsc w mieście, zaledwie 10 minut spacerem od Bramy Floriańskiej, 15 minut spacerem od Rynku Głównego, a także 30 minut od Wawelu. Z noclegiem w takim miejscu, wszędzie będzie blisko, co pozwoli efektywnie zaplanować weekend.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.