zapalenie zatok warszawa

Laryngolodzy potwierdzają, że to właśnie zapalenie zatok jest najczęściej diagnozowaną chorobą w ich gabinetach. Niestety, ale infekcja, jaka atakuje zatoki jest przeważnie trudna w wyleczeniu domowymi sposobami. Do tego wiąże się z ogromnym dyskomfortem dla pacjenta, a jej przebieg jest długi. Dochodzenie do zdrowia w przypadku zapalenia zatok trwa średnio 3-4 tygodnie. Ta choroba najczęściej atakuje jesienią oraz zimą. Dowiedz się, jak szybko rozpoznać zapalenie zatok, by móc natychmiast reagować. Pamiętaj, że wdrożenie leczenia jeszcze w początkowej fazie daje o wiele większe szanse na krótszą walkę z chorobą i niedopuszczenie do najbardziej uciążliwych objawów. Sprawdź też, jak można skutecznie pozbyć się zapalenia zatok, by cieszyć się pełnym zdrowiem.

Jak rozpoznać zapalenie zatok?

Czy wiesz, że z powodu zapalenia zatok każdego roku cierpi co najmniej kilka milionów Polaków, a nawet połowa z nich nie potrafi odpowiednio zdiagnozować tej przypadłości, a tym samym odpowiednio jej leczyć? Okazuje się, że zapalenie zatok początkowo może objawiać się dokładnie tak samo, jak przeziębienie. Najczęściej pojawia się ból głowy, gorączka, uczucie zatkanego nosa, kaszel, obrzęk powiek oraz rzadka wydzielina spływająca do gardła. Żadnych z tych objawów nie należy bagatelizować, ponieważ zapalenie zatok może szybko przeistoczyć w przewlekłe zapalenie zatok, które skutkować może naprawdę groźnymi powikłaniami.

Jak leczyć zapalenie zatok?

Nigdy nie decyduj się na samodzielne leczenie zatok. Najlepiej jest udać się na wizytę do specjalisty, którym jest laryngolog. Warszawa, ale i inne miasta w naszym kraju posiada wiele profesjonalnych placówek, w których przyjmują laryngolodzy. To właśnie ci specjaliści zajmują się diagnostyką i wdrażaniem konkretnego leczenia zatok. Jeśli zapalenie zatok okaże się infekcją o podłożu bakteryjnym, z całą pewnością pacjentowi zostanie zalecona antybiotykoterapia. W przypadku infekcji wirusowej, można radzić sobie z tym problemem, stosując mniej inwazyjną kurację.

Laryngolog na pewno zaleci częste wietrzenie pomieszczenia, w którym przebywa chory. Konieczne jest również jego optymalne nawilżenie. Idealnie sprawdza się nawilżacz powietrza z olejkiem miętowym czy eukaliptusowym.

Zaleca się także stosowanie inhalacji – świetnie sprawdzają się te z olejkiem lawendowym, sosnowym, tymiankowym. Aby dokładnie oczyszczać nos, dobrze jest wkraplać nawet kilka razy dziennie sól fizjologiczną. By ulżyć w ciężkim bólu głowy, można zażywać łatwo dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwbólowym.

Co ważne, zapalenie zatok niestety lubi nawracać. Jeśli tego rodzaju infekcja przytrafia się kilka razy w roku, optymalnym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty w celu rozszerzenia diagnostyki. Może okazać się, że infekcje tego rodzaju pojawiają się jako następstwo innych schorzeń. Zawsze przebieg choroby jest jednak na tyle uciążliwy, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Większość z nas nie może sobie na to pozwolić.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.