pogoda na majówkę 2018

Majówka w tym roku może być wyjątkowo długa i może potrwać aż 9 dni. Jednak pogoda lubi popsuć się na właśnie wtedy, kiedy my mamy urlop. Tak też będzie i tym razem. Sprawdźcie jaka będzie pogoda na majówkę 2018. 

Weekend majowy może w tym roku potrwać aż 9 dni. Wystarczy wziąć w pracy trzy dni wolnego i cieszyć się labą. Ostatnio podzieliśmy się z Wami naszymi sposobami na majówkę. Jednak zanim podejmiecie decyzję, co będziecie robić warto sprawdzić, jaka będzie pogoda na majówkę 2018.

Początek kwietnia rozpieścił nas wysokimi temperaturami i pięknym słońcem. Poczuliśmy już unoszący się w powietrzu zapach lata. Rozbudziło to nasze apetyty na ciepły i słoneczny weekend majowy. Zaczęliśmy planować wyjazdy i aktywności podporządkowane ciepłej pogodzie. Tymczasem w prognozach przewidywane jest nadejście nad środkową i wschodnią Europę niżu.

Przewidywania synoptyków mówią o tym, że w poniedziałek 30 kwietnia będzie jeszcze ciepło. Według modeli pogodowych AccuWeather, czeka nas wtedy nieco więcej słońca i nawet 22 st. C (głównie na południu kraju). Jednak załamanie przyjdzie 1 maja. Na termometrach zobaczymy od 13 do 17 stopni Celsjusza, tego dnia nie powinny pojawić się opady deszczu, jednak na słońce też nie ma co liczyć, niebo będzie zachmurzone. Kolejne dwa dni majówki zapowiadają jeszcze większe pogorszenie pogody – pojawią się opady deszczu. Najbardziej popada w centrum i na północy kraju. Kawa raczej będzie potrzebna, bo ciśnienie za sprawą padającego deszczu bardzo spadnie. Temperatura od 11 stopni w Białymstoku, 14 w Warszawie po 17 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Ostatniego dnia tegorocznej majówki także pojawią się przelotne opady deszczu – jednak będą krótsze i mniej intensywne niż poprzedniego dnia. W całym kraju temperatury sięgną 15 stopni.

Ostatnie dni długiego weekendu przyniosą ocieplenie

Majówka oficjalnie kończy się 3 maja w czwartek, ale, aby przedłużyć sobie odpoczynek wystarczy wziąć wolny piątek w pracy. Pod koniec tygodnia pogoda ma ulec poprawie.Temperatury wzrosną do 19 stopni Celsjusza, a na niebie pojawią się promienie słońca. Zdecydowanie lepsza pogoda będzie na południu Polski. Nad morzem meteorolodzy przewidują więcej deszczu i chmur niż w górach.

Jednak nie warto panikować i odwoływać zaplanowane wyjazdu, ponieważ pogoda lubi robić niespodzianki. A my już nie takie zwroty pogodowe widzieliśmy!

Jakie macie plany na majówkę?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię