sage green

Sage green wyparł millenial pink i zdecydowanie króluje w trendach dekoratorskich w tym roku. Nowy raport trendów Pinteresta także jednoznacznie wskazuje ten kolor jako na najmodniejszy i najbardziej na czasie. 

Sage green, czyli szałwia zaczął być popularny już w 2017 roku jednak to rok 2018 jest jego rokiem. Wyparł millenial pink, który był bardzo często używaną barwą w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. W wielu pomieszczeniach i na ogromnej liczbie dodatków dominował właśnie ten odcień. W ogóle zamiłowanie do neutralnych kolorów na większą skalę zaczęło być zauważalne w 2016 roku. Wtedy wprost ze Skandynawii przywędrowała do nas czysta biel.

sage green 2
foto. Pinterest.com

Pudrowy róż wdarł się w nasze życie i był praktycznie wszędzie. Częste wykorzystywanie barwy sprawiło, że dosyć szybko przestał być dla nas atrakcyjny. Dlatego zrobiło się miejsce dla sage green, który według raportu trendów Pinteresta w II połowie zeszłego roku liczba wyszukiwań tego neutralnego koloru wzrosła aż o 170 proc.

sage green
foto. Pinterest.com

Sage green to odcień zieleni, który jest zaczerpnięty z natury i nadaje wnętrzom świeży wygląd. Zainteresowanie i sympatia ludzi tym kolorem wynika także z jego znaczenia. Jest barwą, która wywołuje uczucia nadziei, harmonii, wolności. Pozytywnie wpływa na samopoczucie i łagodzi stres. Kolor ułatwia też skupienie się, dlatego sprawdza się zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze. Jednocześnie wciąż nie jest oczywisty i sprawia, że wnętrze zyskuje oryginalny charakter. 

Myślicie, że moda na sage green przejdzie tak szybko jak na millenial pink?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię