główna wygrana w lotto

Dokładnie 16 504 858,50 złotych wygrała osoba, która w punkcie Lotto w Szczawnie – Zdroju wytypowała liczby 4, 6, 13, 15, 22, 38.

Był to jedyny dobrze wytypowany zestaw liczb w Polsce, co oznacza, że zwycięzca nie musi się dzielić wygraną z nikim innym. Częściowo musi tylko podzielić się z fiskusem. Podatek od wygranych w grach liczbowych wynosi u nas 10 procent. W tym przypadku będzie to, aż 1 650 486 złotych. Suma nie jest mała, ale przy tak dużej wygranej jej oddanie nie będzie mocno obciążające kieszeń zwycięzcy.

Dzięki tej wygranie liczna Lottomilionerów zwiększyła się w Polsce do 1226 osób, a Szczawno- Zdrój po raz pierwszy trafiło na listę miast z główną wygraną. Nowy Lottomilioner zagrał systemem (7 liczb z 49), dzięki czemu do głównej wygranej doliczono dodatkowo około 33 tysiące złotych.

W Polsce dość rzadko się zdarza, żeby tylko jedna osoba zgarnęła główną wygraną. Najczęściej trzeba tę kwotę podzielić na kilka osób. W tym wypadku szczególnie gratuluję zwycięzcy. Jego przykład pokazuje, że czasem gra może w łatwym i przyjemny sposób uczynić z nas milionerów. Czekamy na następne losowania i kolejnych zwycięzców.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię