ścieżka w chmurach
foto. Słotwiny Arena

W Krynicy – Zdrój budowany jest nowy obiekt, który pozwoli turystom spacerować w chmurach. Ścieżka będzie na wysokości koron drzew. To pierwszy taki projekt w Polsce i Europie. Sprawdź szczegóły.

Krynica-Zdrój wkrótce doczeka się wyjątkowej atrakcji. Na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena powstanie blisko 50-metrowa wieża widokowa, do której będzie prowadzić specjalnie skonstruowana ścieżka. Projekt jest reklamowany jako „pierwszym tego typu w Polsce i w Europie”. „Ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji regionu. To najwyższa drewniana wieża widokowa wykonywana i tworzona przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli” – informuje nas oficjalna strona obiektu.

 

W Beskidzie Sądeckim realizowana jest inwestycja, która wkrótce pozwoli turystom dosłownie spacerować w chmurach. Wśród lasów Jaworzyny Krynickiej powstaje drewniana ścieżka, która stopniowo będzie wznosić nas coraz bliżej nieba, ku koronom drzew. Długa na ponad kilometr trasa będzie prowadzić do mierzącej dokładnie 49,5 metra wysokości wieży, która stanie na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena.

Przechadzając się ścieżką w koronach drzew, będzie można poznać okoliczną przyrodę jeszcze bliżej, a do tego poznać historię regionu – to dzięki edukacyjnym instalacjom, które mają pojawić się na trasie. Niemałą atrakcją będzie z pewnością również 60-metrowa zjeżdżalnia, która również została uwzględniona w projekcie. Na wieżę widokową będzie można dostać się także nowoczesną, 6-osobową kolejką krzesełkową.

Świetna atrakcja dla miłośników gór i osób lubiących duże wysokości. Jadnak dla tych, którzy mają lęk wysokości to z pewnością nie jest pożądana atrakcja.

Zdecydujecie się na przejście taką ścieżką?

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.