4 historie miłosne

Święto zakochanych coraz bliżej. Nawet jeśli nie obchodzicie walentynek, to parę dni przed nimi myśli mimowolnie schodzą na tematy związane z miłością. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Was 4 historie miłosne, które pozwolą utrzymać wiarę w miłość przed, w trakcie i po walentynkach. 

Czasem każdy z nas miewa takie chwile, że przestaje wierzyć w prawdziwą miłość. Jednak od czego mamy literaturę – często to właśnie ona pozwala nam się podbudować, zabiera nas w inną rzeczywistość i opowiada piękne historie. Z okazji Walentynek przygotowaliśmy dla Was 4 historie miłosne, które umilą Wam święto zakochanych.

„Jak płatki śniegu…” Denise Hunter

 

Główną bohaterką książki jest Eden Martelli, która z powodu tragicznego wydarzenia musizabrać synka i uciekać ze swojego domu. Podczas jazdy psuje jej się samochód i jest zmuszona zostać w Summer Harbor. Kiedy zrozpaczona szuka pracy, trafia do domu Beau Callahana. Mężczyzna od lat nie potrafi pogodzić się ze śmiercią rodziców i stawić czoła samotności. Eden budzi jego zaufanie, starannie wykonuje swoje obowiązki i jest ujmująco piękna. Beau stara się ochronić kobietę, kiedy dopada ją przeszłość, jednak kto ochroni jego samego przed uczuciami, jakie zaczyna żywić do Eden? Czy jej problemy z zaufaniem komukolwiek będą dla nich barierą nie do pokonania?

„Z powrotem w siodle” Ruth Logan Herne

 

Colt Stafford po wielu latach nieobecności w rodzinnych stronach postanawia wrócić do Double S. Powodem tej decyzji jest fakt, że jego kariera w Nowym Jorku legła w gruzach – manipulacje giełdowe pogrążyły go finansowo. Powrót na rodzinne ranczo nie jest łatwy, na powitanie intrygująca młoda kobieta celuje do niego z broni. Colt przeczuwa, że w pięknej, ale już na pierwszy rzut oka twardej Angelinie Morales jest coś więcej. I postanawia za wszelką cenę odkryć tajemnicę, jaką skrywa.

„Pogoń za miłością” Nany Mitford

 

Historię opowiada Fanny – nastolatka, która spędza wakacje w Alconleigh w posiadłości wujostwa. Podczas letniej przerwy czas spędza  razem z licznym ciotecznym rodzeństwem, najbardziej zaprzyjaźnia się ze zwariowaną Lindą. Dziewczyna jest córką Mattewu, który twardą ręką wychowuje swoje dzieci. Jednak nastolatkowie potrafią się wyrwać spod jego opieki – mają swoje sekretne miejsce, gdzie się spotykają. Fanny i Linda marzą o miłości i snują o niej rozmaite fantazje. Powieść jest osadzona w okresie międzywojnia i w ironiczny, a zarazem nostalgiczny sposób pokazuje ówczesne realia ziemiańskie.

„Panny młode. Zima” Denise Hunter, Deborah Raney, Betsy St. Amant

 

Trzy historie od trzech różnych autorek zebrane w jednej książce. Autorki zapraszają nas na zimowe wesela. Głównymi bohaterami Grudniowej panny młodej Layla i Seth. Chłopak od lat kocha się w dziewczynie, a ona zgadza się na ślub tylko dlatego, by uratować swoją karierę zawodową. Może jednak do czasu ślubu Seth zdoła zdobyć jej serce? Styczniowa panna młoda to spotkanie z Madelaine i o wiele od niej starszym właścicielem willi. Od czasu, kiedy kobieta wynajmuje w jego pensjonacie pokój i aranżuje w nim swoje biuro, wymieniają między sobą liściki. Niedługo później ich znajomość przeradza się w coś więcej. Lutowa panna młoda to opowieść o ucieczce przed przesądem. Główna bohaterka Allie ucieka z kościoła w dniu swojego ślubu w sukni, która jest w jej rodzinie przekazywana z pokolenia na pokolenie – tylko że każda kobieta, która brała w niej ślub, ma za sobą nieudane małżeństwo. Po pewnym czasie jednak drogi Allie i jej niedoszłego męża znów się krzyżują. 

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Czytałam „Z powrotem w siodle”, świetna – w sam raz na wieczór z herbatką i kocykiem. pozostałych nie znam, ale uwielbiam romanse, więc pewnie się skuszę 😉

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.