pretty woman

Kostiumy filmowe to element, który uzupełnia głównego bohatera. Dodaje mu wyrazistości, a często nawet przez kreacje lepiej go zapamiętujemy. Najbardziej popularne są kostiumy kobiece. Zobaczcie 4 suknie, które zmieniły świat mody.  

Najważniejsze nagrody filmowe są przyznawane co oczywiste aktorom, reżyserom, scenografom, ale także, co już mniej oczywiste, nagradzani są kostiumolodzy. Do najbardziej rozpoznawanych i najczęściej nagradzanych można zaliczyć: Editha Heada, Irene Sharaff oraz Colleen Atwood (zdobywca ostatniego Oscara). Przygotowaliśmy dla was listę 4 bohaterek, które miały okazję założyć popularne kreacje.

Vivian Ward z „Pretty woman”

„Pretty woman” to film, który nie był typowany do tego, że odniesie aż tak duży sukces. Jednak perypetie prostytutki i milionera, w których role wcielają się Julia Roberts i Richard Gere, pokochały miliony widzów. W filmie pojawiło się wiele wspaniałych sukni i strojów głównej bohaterki. Jednak tę najbardziej zapamiętaną jest długa, czerwona, bardzo elegancka kreacja. Za kostiumy w tym filmie odpowiadała Marilyn Vance. Poszukiwania idealnego odcienia, który pasowałby do karnacji aktorki trwały tak długo, że produkcja była blisko rezygnacji z tej sceny. Jednak udało się znaleźć odpowiedni odcień i stworzyć suknię idealną.

Holly Golightly ze Śniadana u Tiffany’ego

Audrey HepburnAudrey Hepburn to kobieta, która stała się ikoną stylu. Elegancja i szyk to cechy charakterystyczne jej strojów. Czarna sukienka z początkowych scen „Śniadania u Tiffany’ego” jest jedną z bardziej popularnych kreacji. „Małą czarną” do świata mody wprowadziła Coco Chanel. Jednak sukienkę ze „Śniadania u Tiffany’ego” zaprojektowała Givenchy i to dzięki niej stała się tak popularna.

Baby z „Dirty Dancing” 

Dirty dancingBaby w ostatniej scenie, kiedy Patric Swayze wpadł i porwał do tańca główną bohaterkę to jedna z najbardziej popularnych scen filmowych wszech czasów. A subtelna sukienka z filmu stała się obiektem pożądania wielu kobiet. Hilary Rosenfeld stworzyła kostiumy do tego filmu.

Marylin Monroe jako dziewczyna w „Słomianym wdowcu”

marilyn monroeNie wiadomo, czy ten film odniósłby taki sukces, gdyby nie postać Marilyn Monroe i jedno przypadkowe wydarzenie. A mianowicie przejeżdżający pociąg, który uniósł sukienkę bohaterce. Co ciekawe kreacja, która została sprzedana na aukcji za 4,6 mln dolarów, prawdopodobnie kosztowała niewiele i została kupiona w anonimowym butiku w Nowym Jorku.

A jakie są Wasze ulubione kreacje z filmów?

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.