Które miasta na świecie są uznawane za najbardziej niezwykłe? Co takiego skłania tłumy turystów do odwiedzania ich o każdej porze roku? Jeśli zastanawiasz się, jakie destynacje wybrać na wakacje w 2019 roku, zobacz nasze zestawienie!

 

Londyn, Paryż, Marrakesz, Toronto, Barcelona – oto 5 niesamowitych miast, które warto odwiedzić w 2019 roku. W każdym z nich można odnaleźć perły architektury, miejsca z wyjątkowym klimatem oraz piękno starych lub nowoczesnych dzielnic. Każde z nich wyróżnia się na tle innych dzięki atrakcjom, którymi słyną na całym świecie. Sprawdź zestawienie przygotowane przez specjalistów z AccorHotels i dowiedz się, dlaczego właśnie te miasta musisz zobaczyć w nowym roku!

 

Toronto – wieżowce nad jeziorem

Położone nad jeziorem Ontario, Toronto zachwyca widokami wieżowców i górującej nad nimi CN Tower. Wieża stanowi największą atrakcję miasta – turyści mogą wjechać na nią windą i podziwiać panoramę miasta z wysokości 446 metrów. Niedaleko znajduje się również centrum portowe, którego stare magazyny zostały przekształcone w teatry, galerie i restauracje.

Z kolei najlepszym miejscem na zakupy w Toronto jest St. Lawrence Market – targ zlokalizowany w XVII-wiecznym budynku położonym w starym mieście. Można tu znaleźć zarówno lokalne produkty spożywcze, jak i biżuterię.

 

Londyn – siedziba królowej i miasto Harry’ego Pottera

 

Londyn to jedno z najpopularniejszych i największych miast w Europie, dlatego warto je odwiedzić o każdej porze roku. W cieplejsze miesiące „obowiązkowe” są spacery po Hyde Parku lub Green Parku. Podczas przechadzki po Green Parku można dostrzec z oddali główną rezydencję angielskiej monarchii od 1837 roku, czyli pałac Buckingham.

Fani historii z chęcią odwiedzą opactwo Westminster (miejsce koronacji i pochówku królów angielskich), sławny na cały świat zegar Big Ben, pałac Kensington i Tower of London. Z kolei miłośnicy głośnej sagi książek o najsławniejszym chłopcu z blizną na czole będą zachwyceni odwiedzinami na peronie 9 i ¾ na stacji kolejowej King’s Cross, a także w studiu Warner Bross – można w nim zobaczyć m.in. chatkę Hagrida.

 

Barcelona – miejsce idealne do zabawy i relaksu

 

Barcelona, znana z monumentalnej katedry Sagrada Familia, to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Europie. I nie bez powodu! Oprócz sławnej bazyliki zaprojektowanej przez Antoniego Gaudiego w mieście można znaleźć wiele słynnych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Las Ramblas, czyli jedna z najruchliwszych ulic Barcelony. Podczas spacerów na deptaku można podziwiać artystów ulicznych, zrobić zakupy w licznych sklepach, a także napić się lokalnych trunków w klimatycznych lokalach. Po zwiedzaniu dobrym pomysłem jest wstąpienie na targ La Boqueria – tu można spróbować wyśmienitego jedzenia i kupić lokalne produkty.

 

Paryż – dla wielbicieli sztuki

 

Miasto zakochanych, artystów i świateł – Paryż ma wiele przydomków. Co należy w nim zobaczyć oprócz obowiązkowej Wieży Eiffla? Oczywistą odpowiedzią jest Luwr, a także Muzeum d’Orsay, w którym można podziwiać prace m.in. Degasa, Renoira i Maneta.

Na własne oczy należy również zobaczyć słynną katedrę Notre Dame. Zachwycający budynek skrywa bogatą historię: to w nim monarchowie zawierali małżeństwa i został ukoronowany Napoleon.

W trakcie pobytu w Paryżu należy koniecznie odwiedzić także Marais, czyli najmodniejszą dzielnicę miasta.  Mieści ona najstarszą dzielnicę żydowską, a także Place des Vosges, plac pełen zieleni i wspaniałych kamienic – w jednej z nich mieszkał Wiktor Hugo.

 

Marrakesz – kwintesencja Orientu

 

Zapach kardamonu w powietrzu, miętowa herbata pita na dachach domów i gwarne bazary – tego można się spodziewać w trakcie wizyty w Marrakeszu. Jego największą atrakcją jest Dżami al-Fana, czyli plac pośrodku miasta, na którym toczy się życie jego mieszkańców. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest miejscem, gdzie kupisz aromatyczne przyprawy, piękne szale, wypijesz mocną kawę i zobaczysz zaklinaczy wężów. Po zakupach na największym placu Marrakeszu warto wybrać się do medresy Ben Youssef, czyli największej szkoły teologicznej w Maroku, która jest uznawana za jeden z najpiękniejszych budynków tego typu w kraju.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.