6 aplikacji, które ułatwiają zarządzanie domem

Jak bardzo potrzebne są nam smartphony? Na pewno odgrywają w naszym życiu bardzo ważną rolę. Zapewniają nam rozrywkę, kontakt z bliskimi, są także pomocne w wielu kwestiach. Istnieje wiele aplikacji, które ułatwiają zarządzanie domem. Wybraliśmy kilka najciekawszych. Sprawdź naszą listę. 

Dom to jedno z najważniejszych dóbr, które daje poczucie bezpieczeństwa, spokoju i harmonii. Z posiadaniem i prowadzeniem domu wiąże się jednak sporo obowiązków. Zarządzanie domem nie jest łatwe. Wymaga umiejętności organizacyjnych i dobrego podziału zadań. Poniżej przedstawiamy 6 aplikacji, które nawet laikowi ułatwią prowadzenie domu.

Aplikacja „Fibaro”
FIBARO to bezprzewodowy system dający możliwość kontroli i zarządzania inteligentnym budynkiem. Można zainstalować go zarówno w nowym, jak i już istniejącym domu, bez konieczności przebudowy jego instalacji elektrycznej. Dzięki tej aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym można zarządzać ogrzewaniem, światłem, drzwiami, oknami i roletami z każdego miejsca na świecie. Zaletą tej aplikacji jest także wielojęzykowość, możliwość sprawdzenia aktualnego stanu poboru energii. Użytkownik aplikacji może sterować urządzeniami również za pomocą swojego głosu. Oprócz tego, FIBARO udostępnia możliwość edycji wyglądu aplikacji oraz zmiany ikon dla poszczególnych pokoi i urządzeń.

Aplikacja „Bezpieczny dom”
Jeżeli chcesz wiedzieć, co się dzieje w Twoim domu przez cały czas – ta aplikacja to umożliwi. Wystarczy zamontować w domu kamery i połączyć je z „Bezpiecznym domem”. Od tej pory możesz w każdym miejscu sprawdzić czy do Twojego domu nie próbuje włamać się złodziej bądź nieproszony gość. Aplikacja informuje właścicieli poprzez wiadomość SMS lub e-mail, za każdym razem, gdy w domu zostanie wykryty niepożądany ruch. W sytuacji, gdy mamy pewność, że w domu nikt nie przebywa, a aplikacja wyczuwa ruch – daje nam to możliwość szybkiej reakcji i ochrony domu przed niebezpieczeństwem.

Aplikacja „Wywóz śmieci i odpadów”
Czasami zdarza się zapomnieć o tym w jaki dzień zabierane są odpady z naszych domów. Ponadto, problematyczne staje się również podejmowanie decyzji, do którego worka lub pojemnika należy je wrzucić. W tej aplikacji wszystko jest opisane w sposób jasny i czytelny. Oprócz tego można ustawić powiadomienia o tym kiedy będzie najbliższa wywózka śmieci. Z tą aplikacją nie zostaniesz z górą śmieci przez kolejne kilka lub kilkanaście dni.

Aplikacja „Kalkulator kosztów energii”
Zużycie energii i jej koszty nieraz wprawiły nas w zdziwienie. Dzięki zainstalowaniu tej aplikacji można kontrolować zużycie energii. Do poprawnego korzystania z tej aplikacji niezbędne są trzy ważne informacje: jaka jest moc danego urządzenia, na jakim poziomie kształtuje się cena za 1kwh oraz jak długo urządzenie pracuje w ciągu doby.

Aplikacja „MICASA”
Domowy podział obowiązków bywa kwestią problemową. Konflikty rodzą się, gdy nie wiadomo do kogo należy konkretne zadanie. Aplikacja Micasa pozwala podzielić się obowiązkami i włączyć do tego element rywalizacji, który bywa często mobilizujący. Aby aplikacja mogła poprawnie działać – należy połączyć swoje konto z kontem partnera i stworzyć listę zadań. Wszystkie obowiązki trafiają do wspólnej Puli Zadań. Każde z zadań z puli może zostać podjęte przez jedno z Was – jeśli uważasz, że to profesja Twojego partnera, poproś go o pomoc! Wykonując domowe obowiązki można zbierać punkty i rywalizować, ale najlepszą nagrodą jest to, gdy obowiązki podzielone są po równo.

Aplikacja „Przepisy.pl”
Do prowadzenia domu wlicza się także gotowanie. Aby w domu pachniało świeżym dobrym obiadem, warto mieć przy sobie aplikację z przepisami kulinarnymi. Gotowanie nie musi kojarzyć się ze spędzaniem długich godzin w kuchni. Ta aplikacja daje dostęp do bazy ponad 9000 przepisów na obiady, ale również na ciasta, przekąski i napoje. Jeśli akurat nie masz pomysłu na danie to w tej aplikacji codziennie aktualizowane jest menu dnia i łatwo można skorzystać z udostępnianych podpowiedzi.

Prowadzenie domu to nie taka łatwa sprawa, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Z użyciem innowacyjnych aplikacji będzie to na pewno prostsze i wygodniejsze.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.