bajka

Jeśli masz małe dzieci to pewnie znów oglądasz bajki. Albo po prostu jesteś fanem bajek i często do nich wracasz. Pewnie dostrzegłeś, że z logiką nie mają nic wspólnego. Większość absurdalnych wydarzeń tłumaczy się magią. Prezentujemy listę jedenastu absurdalnych wydarzeń w bajkach.

W Toy Story prawie wszystkie zabawki wiedziały, że są zabawkami. Jednak Buzz Lightyear nie zdawał sobie z tego sprawy, a mimo wszystko tak samo jak reszta zamierał, gdy do pokoju wchodził człowiek. Dlaczego?

Kopciuszek no tak, piękna historia o miłości. Ale jakim cudem nikt inny w całym królestwie nie miał takiego samego numeru buta jak Kopciuszek? Czy ta bajkowa postać dysponowała nadzwyczajną wielkością stopy?

Kolejny absurd dotyczy księżniczki Dżasminy z Alladyna. Każdy w mieście wiedział jak wyglądała. Jednak zdołała przejść przez ulice niezauważona skrywając się jedynie pod płaszczem Alladyna. Dziwne…

Mała syrenka Arielka, wyłaniała się z wody zawsze z idealnie ułożonymi włosami. Nasze pytanie jak?

Książe z „Pięknej i Bestii” został przeklęty i stał się bestią w wieku 11 lat. Piękna natomiast, gdy przechadzała się po jego zamku natknęła się na portret, który przedstawia księcia jako młodego mężczyznę, a nie jako dziecko. Upsss… sprzeczność.

I znów Kopciuszek. Wróżka zaczarowała Kopciuszkowi ubranie, dynie i tak dalej. Ale o północy czar pryskał, wszystko wróciło do dawnego stanu, oprócz pantofelków.

Mała Syrenka tak bardzo chciała być człowiekiem, że poświęciła swój głos, po to aby pozbyć się ogona. Przez to nie mogła powiedzieć, księciu Erykowi, kim jest. Jednak umiała pisać i czytać, mogła w taki sposób przekazać swoją wiadomość. Nikt nie wie, dlaczego nie postąpiła w taki sposób.

Smerfy też znalazły się na naszej liście absurdów. A to za sprawą więzienia jakie sprawił im Gargamel. Chyba każdy więzień chciałby być tak więzioni jak oni. A to dlatego, że szczeble w klatce były tak szeroko rozstawione i można było z niej swobodnie wyjść. Jednak nasi bohaterowie na to nie wpadli.

Kudłaty i Scooby doo rozpracowali mnóstwo kryminalnych zagadek. Widzieli tysiące potworów, a nadal panicznie się ich bali.

Tom i Jerry nigdy nie zakładają ubrań. Jednak gdy idą na plażę są ubrani w stroje kąpielowe. 

Filnstonowie – akcja kreskówki toczy się kilkadziesiąt lat przed narodzinami Jezusa. Mimo wszystko obchodzą Boże narodzenie, ubierają choinkę. Mają nawet mikołajowe czapki. 

A wy jakie absurdalne bajkowe sceny zapamiętaliście?

(Źródło: buzzfeed.com)

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.