Wydawnictwo Dwie Siostry
foto. facebook.com/DwieSiostry

Warszawskie wydawnictwo Dwie Siostry zostało wyróżnione prestiżową nagrodą. Na bolońskich targach książki wygrało w kategorii Europejski Wydawca Roku.

Targi książek dla dzieci odbywają się co roku w Bolonii we Włoszech. Są jednymi z bardziej prestiżowych targów, w tym roku odbyła się ich 55. edycja. A po raz szósty rozdano nagrody dla najlepszych wydawców na danym kontynencie wyłączając Antarktydę. Zwycięzcy wyłaniani są przez wszystkich wystawców, którzy biorą udział w targach – w tym roku było ich 1400 z całego świata. Kandydaci mogą zgłaszać się sami lub zostać nominowani przez stowarzyszenia i instytucje kultury. Wyróżnienie to docenienie wartości intelektualnej książek, projektów graficznych i profesjonalizmu. Jako najlepsze europejskie wydawnictwo w tym roku uznano warszawskie wydawnictwo Dwie Siostry

Dwie Siostry to warszawskie wydawnictwo założone przez trzy kobiety – graficzkę Ewa Stiasny, tłumaczkę Jadwiga Jędryas i filolożkę Joanna Rzyską. Ich inicjatywa była reakcją na nijakość wizualną książek dla dzieci na polskim rynku, zwłaszcza w kontekście rodzimych tradycji graficznych. Panie rozpoczęły swoją działalność w 2005 roku i od tamtej pory działają prężnie i cieszą się dobrą renomą.

Zarówno praca kobiet jak i ich książki były już wielokrotnie nagradzane. Wyróżnione zostały m.in podczas Targów Książki w Londynie, gdzie za „wielki wpływ na międzynarodowy rynek wydawniczy” otrzymało International Excellence Award. Warto także wspomnieć o ilustrowanym atlasie „Mapa” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich wydanym przez Dwie Siostry, które znalazło się wśród 6 najlepszych książek dla dzieci wg New York Timesa.

Wydawnictwo Dwie siostry otwarcie mówi, że ich priorytetem jest wydawanie książek pięknych, mądrych i pomysłowych. A tradycję i nowatorstwo traktują z taką samą sympatią.

Gratulujemy kolejnego sukcecu!

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.