Częstochowa

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć specjaliści „Forbesa”. Przeprowadzono ankietę, która badała innowacyjność w 20 największych polskich miastach. W tym roku wygrała Częstochowa. Sprawdźcie dlaczego. 

Częstochowa zwyciężyła w rankingu pokazującym 10 najbardziej innowacyjnych miast w Polsce. Wyniki zostały ogłoszone podczas IX Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Zwycięzcę oraz kolejność w rankingu ustalano na podstawie zorganizowanej wcześniej ankiety, badającej 20 największych polskich miast. Pytano w niej o rozwiązania mające świadczyć o wysokim poziomie innowacyjności, m.in. programy rozwoju, systemy informatyczne ułatwiające kontakt mieszkańcom, serwisy internetowe samorządu, bezpłatne punkty dostępu do internetu w różnych lokalizacjach, SMS-owe informacje lub ostrzeżenia, miejskie aplikacje mobilne.

Najwięcej punktów uzyskała Częstochowa.

Naszą uwagę zwrócił program ulg zwalniających z podatku od nieruchomości dla pracodawców tworzących lepsze miejsce pracy – oferujących minimum 150 proc. płacy minimalnej i zatrudniających 80 proc. załogi na umowach o pracę – czytamy w uzasadnieniu. Na szczególną uwagę zasłużył także program „Aktywni rodzice – szczęśliwe dzieci” oraz „Lepsza praca”.

Poniżej pełny ranking 10 najbardziej innowacyjnych miast w Polsce. 

  1. Częstochowa (72,5 pkt.)
  2. Warszawa (71,5 pkt.)
  3. Kraków (71,5 pkt.)
  4. Toruń (71 pkt.)
  5. Wrocław (68 pkt.)
  6. Gdańsk (65 pkt.)
  7. Rzeszów (65 pkt.)
  8. Poznań (64,5 pkt.)
  9. Białystok (64,5 pkt.)
  10. Olsztyn (64,5 pkt.)

Gratulujemy zwycięzcy!

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.