jak pozbyć się cellulitu

Przed nami długo wyczekiwane lato. Czas, kiedy chcemy, aby nasze ciało wyglądało pięknie i zdrowo. Jednak wiele kobiet zmaga się z cellulitem, określanym jako „pomarańczowa skóra”. Wiosna to ostatni dzwonek, aby spróbować się go pozbyć, a my w tym pomożemy.

Zacznijmy od tego, że cellulit dotyka zwłaszcza kobiet i umiejscawia się przede wszystkim po zewnętrznej i wewnętrznej stronie ud, na dole i na górze brzucha, a także na biodrach. Charakterystyczną cechą jest to, że po ściągnięciu skóry uzewnętrzniają nieregularności. Nasz organizm nie może wykorzystać cellulitu jako źródła energii, a nam nie podoba się jego estetyka. Dlatego przedstawię kilka propozycji jak skutecznie z nim walczyć.

Kompleksowe leczenie

Odpowiednie leczenie to klucz w walce z cellulitem. Wyciągi ze skrzypu polnego, brzozy białej oraz pokrzywy będą dodatkowym plusem. Posiadają one właściwości antycellulitowe i sprawiają, że nasza skóra jest bardziej elastyczna. Nie zapominajmy również o zdrowym odżywianiu i odpowiedniej ilości aktywności fizycznej. Ograniczmy sól i fast foody, które sprzyjają jego powstawaniu.

Dobór odpowiednich kosmetyków

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty wybierajmy odpowiednie kremy. Zawarte w nich eksyfolianty, enzymy lipolityczne oraz ujędrniające składniki, spowodują, że zadowalające nas efekty zobaczymy jeszcze szybciej. Podczas wcierania takiego balsamu wykonujmy masaż przy użyciu specjalnej rękawiczki lub szczotki. Jeżeli chcemy, żeby efekty były widoczne jak najszybciej trzeba robić to regularnie. Innym, a również dobrym sposobem na walkę z cellulitem jest peeling kawowy. Fusy, które zostają po kawie mogą się do tego idealnie nadawać.

Zabiegi antycellulitowe

Dla osób pragnących uzyskać szybkie efekty w walce z cellulitem poleca się maski antycellulitowe, np. okłady z naturalnych alg, maski czekoladowe lub maski na bazie kawy. Zabiegi w gabinetach kosmetycznych często wykonywane są na ciepło, np. ciało z nałożoną maską owijane jest w koc termiczny, bądź zamykane w kapsule Reiki z funkcją sauny. Tak wykonany zabieg świetnie pobudza krążenie krwi, dzięki czemu składniki aktywne z maski szybko trafiają w czuły punkt problemu, jakim jest cellulit. Wykonując zabiegi 2 razy w tygodniu, efekty utrzymają się do kilku miesięcy.

Bez względu na stopień zaawansowania cellulitu, aby osiągnąć zamierzone efekty ważna jest systematyczność i wytrwałość w swoich działaniach. Motywację często wspomaga karnet na aerobik lub pływalnię. Wyznacz sobie cele i nagrody. Domowe zabiegi pielęgnacyjne wykonuj zawsze o stałej porze, wtedy łatwiej będzie Ci zachować regularność. Umów się także na konsultację kosmetyczną w gabinecie SPA, gdzie indywidualnie do Twoich potrzeb zostanie dobrana seria profesjonalnych zabiegów na ciało.

Stosując powyższe wskazówki, zauważysz że cellulit stopniowo znika. Niech efekty będą dla Ciebie największą motywacją i nagrodą za ciężką pracę. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.