ksiązki

Październik to miesiąc, kiedy bywa chłodno i nieprzyjemnie i kiedy miło usiąść pod kocykiem z herbatką i książką w ręce. A jeżeli o literaturze mowa, zobaczcie, jakie będą najciekawsze nowości w tym miesiącu. 

Długie wieczory sprzyjają czytaniu. A październik sprzyja długim wieczorom. Dlatego w tym miesiącu dużo książek ma swoje premiery. My wybraliśmy dla was te najciekawsze.

Carlos Ruiz Zafón –  „Labirynt duchów”

Jest to książka, na którą czekało bardzo wielu czytelników. Jest to czwarty i ostatni tom z serii Cmentarz zapomnianych książek. Powieści Zafón’a cieszą się ogromną popularnością. Serię o książkach można czytać w dowolnej kolejności. Jednak w każdej powieści występują te same postacie, ale historie nie są ze sobą powiązane ciągiem przyczynowo – skutkowym. Akcja „Labiryntu duchów” rozgrywa się w Barcelonie, w latach 50. Alicja Gris jest piękną, inteligentną i pozbawioną skrupułów agentką. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie z najwyższych sfer władzy. Sprawa jest ściśle tajna i dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. W czasie śledztwa Alicja trafi do legendarnej księgarni Sempere & Synowie. W tym miejscu zaczną powracać do niej wspomnienia z dzieciństwa. To, co odkryje, będzie śmiertelnym zagrożeniem dla niej i dla wszystkich, których kocha.

Jarosław Knap – „ Królowie życia. Geneza krakowksiej mafii”

Książka reprezentuje literaturę faktu. Podejmuje bardzo ciekawy temat, jakim jest mafia i przestępczość w Krakowie. Prawdziwe są opisywane zdarzenia, te kryminalne, jak i większość obyczajowych. Prawdziwe ofiary gangsterów. Życiorysy przestępców to kompilacja losów najgroźniejszych krakowskich bandziorów. Zbieżność imion, nazwisk i pseudonimów jest przypadkowa. Choć właściwie nie same imiona są tu ważne. W „Królach życia” najważniejszy jest przypadek. Jeżeli lubicie literaturę z elementem grozy to śmiało możecie chwytać za tę pozycję.

Elle Kennedy – „Cel” 

Autorka specjalizuje się w romansach, więc jeżeli lubicie tego typu książki to ta propozycja jest dla Was. „Cel” to powieść o Sabrinie James, która ma dokładnie zaplanowaną przyszłość. Chce pracować w najlepszej kancelarii i zerwać z parszywą przyjaźnią. W jej długoterminowym planie nie ma miejsca dla hokeisty, który wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia. Ona może mu ofiarować, co najwyżej jedną upojoną noc, ale czasami jedna noc wystarczy, by życie stanęło do góry nogami…

A Wy jakie książki polecacie na październik?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.