ksiązki

Październik to miesiąc, kiedy bywa chłodno i nieprzyjemnie i kiedy miło usiąść pod kocykiem z herbatką i książką w ręce. A jeżeli o literaturze mowa, zobaczcie, jakie będą najciekawsze nowości w tym miesiącu. 

Długie wieczory sprzyjają czytaniu. A październik sprzyja długim wieczorom. Dlatego w tym miesiącu dużo książek ma swoje premiery. My wybraliśmy dla was te najciekawsze.

Carlos Ruiz Zafón –  „Labirynt duchów”

Jest to książka, na którą czekało bardzo wielu czytelników. Jest to czwarty i ostatni tom z serii Cmentarz zapomnianych książek. Powieści Zafón’a cieszą się ogromną popularnością. Serię o książkach można czytać w dowolnej kolejności. Jednak w każdej powieści występują te same postacie, ale historie nie są ze sobą powiązane ciągiem przyczynowo – skutkowym. Akcja „Labiryntu duchów” rozgrywa się w Barcelonie, w latach 50. Alicja Gris jest piękną, inteligentną i pozbawioną skrupułów agentką. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie z najwyższych sfer władzy. Sprawa jest ściśle tajna i dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. W czasie śledztwa Alicja trafi do legendarnej księgarni Sempere & Synowie. W tym miejscu zaczną powracać do niej wspomnienia z dzieciństwa. To, co odkryje, będzie śmiertelnym zagrożeniem dla niej i dla wszystkich, których kocha.

Jarosław Knap – „ Królowie życia. Geneza krakowksiej mafii”

Książka reprezentuje literaturę faktu. Podejmuje bardzo ciekawy temat, jakim jest mafia i przestępczość w Krakowie. Prawdziwe są opisywane zdarzenia, te kryminalne, jak i większość obyczajowych. Prawdziwe ofiary gangsterów. Życiorysy przestępców to kompilacja losów najgroźniejszych krakowskich bandziorów. Zbieżność imion, nazwisk i pseudonimów jest przypadkowa. Choć właściwie nie same imiona są tu ważne. W „Królach życia” najważniejszy jest przypadek. Jeżeli lubicie literaturę z elementem grozy to śmiało możecie chwytać za tę pozycję.

Elle Kennedy – „Cel” 

Autorka specjalizuje się w romansach, więc jeżeli lubicie tego typu książki to ta propozycja jest dla Was. „Cel” to powieść o Sabrinie James, która ma dokładnie zaplanowaną przyszłość. Chce pracować w najlepszej kancelarii i zerwać z parszywą przyjaźnią. W jej długoterminowym planie nie ma miejsca dla hokeisty, który wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia. Ona może mu ofiarować, co najwyżej jedną upojoną noc, ale czasami jedna noc wystarczy, by życie stanęło do góry nogami…

A Wy jakie książki polecacie na październik?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.