Nie od dziś wiadomo, że tam, gdzie bawią się młodzi ludzie, są również różnego rodzaju używki. I nie chodzi tutaj tylko o alkohol i papierosy. Coraz popularniejsze stają się także narkotyki. Po jakie używki sięgają młodzi ludzie i czy można się przed nimi bronić?

Kilka słów o narkotykach

Narkotyki to różnego rodzaju substancje odurzające. Według statystyk, najpopularniejsze z nich to amfetamina, kokaina oraz extazy. Wszystkie te substancje mają charakter silnie uzależniający, a ponadto działają destruktywnie na organizm człowieka. Chcąc się przed nimi ustrzec najlepiej jest unikać na imprezach podejrzanych ludzi. Niektórzy przychodzą do klubów i specjalnie częstują za darmo niewielkimi porcjami. Kiedy komuś spodoba się działanie narkotyku, wówczas prosi on o kolejną działkę, tym razem już za pieniądze.

 

Marihuana, czy rzeczywiście jest bezpieczna?

Ostatnio dużo mówi się o legalizacji marihuany. Jej palenie nie działa odurzająco, natomiast rozluźnia i odpręża. Mimo wszystko zażywanie marihuany może prowadzić do uzależnienia. Natomiast długotrwałe palenie może doprowadzić do wielu poważnych konsekwencji, wśród których należy wymienić chociażby apatię, zaburzenia pamięci i koncentracji, a nawet otępienie.

 

Należy podkreślić z całą stanowczością, że marihuana oraz inne narkotyki stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Ponadto ich posiadanie w Polsce jest zabronione i grozi za nie odpowiedzialność karna.

 

Pigułka gwałtu – rzecz szczególnie groźna 

Co prawda pigułka gwałtu nie jest używką, jednakże zagrożenie, które wywołuje jest ogromne. Powinny się jej wystrzegać szczególnie kobiety. Najczęściej rzecz wygląda tak, że ktoś zamawia drinka dla nowo poznanej dziewczyny, a w momencie jej nieuwagi, wrzuca pigułkę do kieliszka. Po spożyciu kobieta traci przytomność, w związku z czym łatwo wyrządzić jej wówczas krzywdę.  Jest to naprawdę poważne niebezpieczeństwo, na które należy szczególnie uważać podczas zabaw w klubach. W ostatnich latach dość głośno jest w mediach o kobietach, które w ten właśnie sposób zostały pokrzywdzone.

 

Nie ma nic złego w tym, że młodzi ludzie chcą się bawić. Należy jednak robić to z głową, uważając na różne niebezpieczeństwa, które czyhają na imprezowiczów. Dlatego też trzeba być świadomym rozmaitych zagrożeń, znać nazwy i działanie poszczególnych używek. A gdy ktoś nas częstuje  – odmówmy, a fakt ten zgłośmy na policję.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.