piątkowe premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego weekendu. W tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

W tym tygodniu czeka na nas siedem nowości. Fani filmów akcji czekają na Hana Solo. Produkcja wzbudza duże emocje wśród sympatyków „Gwiezdnych Wojen”, ponieważ głównego bohatera po raz pierwszy zagra inny aktor niż zazwyczaj. Jednak miłośnicy innych gatunków filmowych także znajdą coś dla siebie. Będziemy mogli zobaczyć komedię ukazującą życie po „Pięćdziesięciu twarzach Grey’a”, francuski dramat oraz film familijny. Sprawdźcie piątkowe premiery w kinie.

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Film wzbudza duże emocje. Po raz pierwszy w historii tytułowego Hana Solo nie zagra Harrison Ford. Główną rolę w tej produkcji dostał – Alden Ehrenreich, a reżyserią zajął się Ron Howard. Film opowiada o młodym Hanie Solo, który podróżuje przez galaktykę swoim statkiem. Podczas śmiałych eskapad w głąb przestępczego półświatka poznaje wspaniałego Chewbaccę swojego drugiego pilota. Wyprawa ta ukształtuje go na jednego z największych bohaterów sagi „Gwiezdnych wojen”.

Pozycja obowiązkowa

Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę…. Reżyseria przy produkcji tej komedii zajął się Bill Holderman.

Ella i John

Francuski dramat w reżyserii Paola Virzì opowiada o niezapomnianej podróży, w którą wyruszają Mirren i Sutherland. Wcielają się w uciekającą parę i wsiadają w starego RV „Leisure Seekera”. Swoją wyprawę zaczynają od Bostonu planują zakończyć ją w Key West w domu Ernesta Hemingway’a. Wycieczka jest próbą odnalezienia pasji życia i miłości, która ich łączy.

Duża ryba i begonia

Chińska fantastyczna animacja w reżyserii Xuana Lianga opowiada o Chunie, która żyje w mistycznej krainie. Gdy kończy szesnaście lat zostaje przeniesiona do świata ludzi, gdzie pod postacią czerwonego delfina musi spędzić siedem dni. Nowa rzeczywistość okazuje sie pełna niebezpieczeństw. Od śmierci ratuje ją młody chłopak, który niestety sam traci życie. Chun za wszelka cenę postanawia przywrócić chłopca do świata żywych.

Devil’s Gate

Po nieudanej misji ratunkowej, agentka FBI Daria Francis nie może uciszyć wyrzutów sumienia. Niedługo potem otrzymuje kolejną sprawę, w małym miasteczku w Północnej Dakocie – Devil’s Gate. Funkcjonariuszka musi wyjaśnić sprawę tajemniczego zniknięcia młodej kobiety oraz jej syna. Przy wsparciu lokalnego szeryfa, Saltera próbuje odnaleźć zaginionych. Wszystkie poszlaki prowadzą do partnera kobiety, Jacksona, jednak wkrótce sprawy przynoszą nieoczekiwany obrót. Reżyserią tego thrillera zajął się Clay Staub.

Made in Italy

Włoski dramat w reżyserii Luciano Ligabue opowiada o Riko, który pracuje w fabryce przetwarzającej mięso. Częściej widzi zwierzęta niż ludzi, a życia nie ułatwia mu skomplikowana relacja z Sarą. Zresztą Riko i tak ma szczęście: większość jego kolegów straciła pracę po pięćdziesiątce i w ogóle nie ma źródła utrzymania. Czas wolny spędza z przyjaciółmi, między innymi z Carnevale. Jedna ciągle zmaga się z problemami egzystencjalnymi. Pewnego dnia grupa przyjaciół postanawia pojechać do Rzymu, gdzie bierze udział w protestach ulicznych. Riko zostaje ranny w głowę, co powoduje, że chce zmienić swoje życie: zaczyna rozmawiać z żoną, a w pracy dopominać się o swoje.

Futrzaki ruszają na ratunek

Maksiu to kot, który marzy o karierze muzycznej i wielkiej sławie. Natura poskąpiła mu jednak talentu, a nieustanne ćwiczenie śpiewu pozbawiło dachu nad głową. Wyrzucony przez swego pana, znajduje schronienie na leśnej wyspie u Bobo, bobra, który najbardziej na świecie ceni sobie ciszę i spokój. Wspólne mieszkanie jest uciążliwe dla obu futrzaków, szczególnie tak od siebie różnych. Jednak gdy staną w obliczu nieziemskiej katastrofy, ruszą na ratunek innym zwierzętom i przekonają się, że najważniejsza w życiu jest przyjaźń i pomoc tym, którzy jej potrzebują. Reżyserią tego familijnego filmu zajął się Victor Azeev.

Wybieracie się do kina w tym tygodniu?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.