piątkowe premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego weekendu. W tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

W tym tygodniu swoją premierę ma długo wyczekiwana „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Polski melodramat został nagrodzony na festiwalu filmowym w Cannes właśnie w kategorii reżyseria. Jednak to nie jedyna piątkowa premiera poza tym trochę radości będą mieć fani fantastyki oraz musicali. Sprawdźcie piątkowe premiery w kinie.

Zimna wojna

Film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego opowiada o Zuli i Wiktorze. W tych rolach możemy oglądać Joannę Kulig oraz Tomasza Kota. Dziewczyna szuka szczęścia w powstającym zespole Mazurek, a mężczyzna to starszy od niej pianista i jej instruktor. To historia o miłości dwójki ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale jednocześnie nie potrafią być razem. Akcja melodramatu dzieje się w latach 50. i 60. XX wieku m.in. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

Jurassic World: Upadłe królestwo

Minęły cztery lata, od kiedy luksusowy park rozrywki Jurassic World został zdewastowany przez dinozaury i zamknięty. Isla Nublar jest dziś opuszczona przez ludzi, a dinozaury, które przetrwały, próbują poradzić sobie w dżungli same. Kiedy uśpiony dotąd wulkan budzi się do życia, Owen i Claire za wszelką cenę chcą uratować pozostałe przy życiu stwory. Owen próbuje odnaleźć Blue, zaginionego raptora, którego wychował, dla Claire ocaleniedinozaurów staje się najważniejszą misją. Kiedy przybywają na wyspę, wulkan zaczyna już wyrzucać z siebie deszcz lawy; Claire i Owen odkrywają spisek mający przywrócić Ziemię do stanu, którego nie widzieliśmy od czasów prehistorycznych. Film z gatunku science fiction został wyreżyserowany przez J.A Bayona. 

https://youtu.be/LRqirSwnIPk

Thelma

Dramat w reżyserii Joachima Triera opowiada historię Thelmy, która rozpoczyna studia w Oslo i jest to dla niej rozpoczęcie zupełnie nowego etapu w życiu. Przeżywanie i uporządkowanie związanych z dorosłością emocji komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców – religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój.Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia. Czy wtedy Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość?

Czuwaj

Polski thriller w reżyserii Roberta Glińskiego pokazuje środowisko harcerskie. W filmie pokazane są dwie grupy młodzieży, które reprezentują dwa odmienne światy. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte; odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.

https://youtu.be/Q0doHCZAzp8

MomO

Film opowiada o historii bezdzietnego małżeństwa – André i Laurence – mieszkającego na przedmieściach Paryża. Ich życie jest raczej spokojnie i nudne. Jednak to się zmienia w momencie, w którym do ich drzwi puka nieproszony gość, który oznajmia, że jest ich synem. André, wierząc, że padli ofiarą pomyłki lub naciągacza, nie chce mieć z nim nic wspólnego. Natomiast Laurence, w obliczu czegoś tak niewytłumaczalnego, nagle staje się matką, którą nigdy nie była i przyjmuje z otwartymi ramionami swojego odnalezionego syna, a także jego żonę i psa… Wojna domowa jest nieunikniona. Komedia została wyreżyserowana przez Vincenta Lobelle’a Sébastiena Thiery’a.

 

https://youtu.be/PvvK7eBZd80

Jeannette. Dzieciństwo Joanny d’Arc

Bruno Dumont wziął na warsztat biografię Joanny d’Arc. Jednak nie przedstawia najważniejszych faktów z życia francuskiej bohaterki narodowej, skupia się natomiast na jej dzieciństwie. Dodatkowo ujmuję tę opowieść w ramach musicalu. Joanna zostaje umiejscowiona na pograniczu grzechu i świętości.

Muzykanci 

Dušan Rapoš w filmie z pogranicza komedii, musicalu i romansu opowiada o Robinie i jego przyjaciołach, którzy marzą o muzycznej karierze. Niestety nie zanosi się, aby to pragnienie miało się spełnić. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy wyblakły gwiazdor popu próbuje ich wykorzystać do swojego powrotu na scenę. Młodzi nie mają jednak zamiaru łatwo mu się poddać. Muszą jednak zdecydować czy chcą pozostać wiernym sobie, czy w walce o swoją przyszłość pójść na skróty. Wzorem staje się dla nich Izzi, legenda rocka.

Wybieracie się w ten weekend do kina?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.