piątkowe premiery w kinie
foto; youtube.com

Piątek to początek upragnionego weekendu. W tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

Dziś do kin wchodzi sześć nowych produkcji. Każda z nich reprezentuje inny gatunek filmowy. Jedną z ciekawszych propozycji wydaje się biograficzny film pt. „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, który pokazuje trudną miłość osób z dwóch zupełnie innych światów. Sprawdźcie pozostałe piątkowe premiery w kinie.

Twój Simon 

Film jest ekranizacją bestselerowej książki pt. „Simon oraz inni homo sapiens”. Pokazuje historię siedemnastoletniego Simona, który jest gejem, ale jeszcze nikomu o tym nie powiedział.  Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w internecie. Rozwiązanie tej niezwykłej sytuacji obfitować będzie w wydarzenia zarówno komiczne, jak i przerażające, które na zawsze zmienią życie tytułowego bohatera. Historię o dorastaniu i miłości wyreżyserował Greg Berlanti. 

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara

Biograficzna opowieść pokazuje życie Pabla Escobara, czyli jednego z największych baronów narkotykowych na świecie i  Virginii Vallejo. Baron poznał dziennikarkę telewizyjną i to spotkanie odmieniło jego życie. Nieobliczalny przestępca zakochał się w ambitnej gwieździe telewizyjnej. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny – powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać. Reżyserią przy tej produkcji zajął się Fernando León de Aranoa.

https://youtu.be/J9JHnNdLJzo

I że ci nie odpuszczę

Rob Fisher i Rob Greenberg w swojej komedii pokazują Kate samotną matkę, która mimo zdobytego wykształcenia zostaje zatrudniona do sprzątania jachtu, należącego do playboya otoczonego supermodelkami i służbą. Choć Leo jest dziedzicem wielkiej fortuny, nie zamierza zapłacić jej ani grosza. Kate dostaje szansę rewanżu, gdy w trakcie nocnej imprezy rozpieszczony milioner wypada za burtę i traci pamięć. Przekonuje go, że od lat są małżeństwem i wprowadza w „prawdziwe życie” budowlańca z trójką dzieci. Sytuacja szybko wymyka się jej spod kontroli, bo beztroski macho zaczyna doskonale odnajdywać się jako tata i obowiązkowy mąż. Tymczasem Kate, ku swojemu zaskoczeniu, coraz bardziej ulega jego urokowi. 

Sweet Country

Western wyreżyserowany przez Warwicka Thorntona ukazuję rzeczywistość miasta położonego na australijskim Terytorium Północnym. Bohaterem jest Sam, aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei, Freda Smitha. Pewnego dnia zostaje wraz żoną i córką najęty do pracy przez niejakiego Harry’ego Marsha. Ten okazuje się złym człowiekiem, a jego coraz bardziej napięte relacje z Samem kończą się gwałtowną strzelaniną. Aborygen zabija białego w obronie własnej. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera… Akcja filmu rozgrywa się w 1926 roku.

Przemiana

Nastoletnia Laura Chant mieszka z mamą i młodszym bratem Jacko w ubogiej dzielnicy Christchurch w Nowej Zelandii. Dziewczyna zajmuje się chłopcem, gdy matka jest w pracy. Pewnego dnia, na placu zabaw Jacko znika jej z oczu. Chłopiec odnajduje się w towarzystwie starszego mężczyzny, który na pożegnanie przybija mu na dłoni tajemniczą pieczątkę. Od tego momentu z Jacko zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Żeby ocalić życie brata, Laura musi dokonać niebezpiecznej przemiany, która pozwoli jej zyskać ponadnaturalne zdolności. W przeobrażeniu pomaga jej Sorensen, chłopak, który sam posiada niezwykłą moc. Thriller został wyreżyserowany przez Mirandę Harcourt i Stuarta McKenzie.

https://youtu.be/LVkq1ioQ-0Q

Odlotowy nielot

Belgijska animacja pokazuje historię ptaka Franka, który wykluł się na wiosnę. Szybko dorasta, jednak nie potrafi nauczyć się latać w przeciwieństwie do swoich rówieśników. Wkrótce poznaje Julkę, do której jego ptasie serce bije najszybciej jak tylko potrafi. W trakcie jednej z lekcji fruwania Franek zostaje porwany przez wiejskiego kocura i uznany za zaginionego. Po wielu dniach poszukiwań, jego rodzina, pogodzona ze stratą, migruje do ciepłych krajów. W sercu ukochanej Julki wciąż jednak tli się nadzieja. Frankowi udaje się uciec, niestety za późno. By przetrwać zimę, musi dotrzeć do słynnej Rajskiej Doliny. W wędrówce do legendarnego miejsca, gdzie nieloty zimują, wspiera go Gwidon – sprytna, choć nieco zarozumiała pardwa górska. Ich tropem podąża jednak niebezpieczny sokół – Cień. Czy Frankowi uda się osiągnąć cel?

Wybieracie się do kina w tym tygodniu?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.