sporty ekstremalne

Coraz więcej osób stawia na zdrowy, sportowy styl życia. Nic dziwnego, sport to przecież znakomity sposób spędzania wolnego czasu wraz z najbliższymi. Jednakże niektórym nie wystarcza już bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Czy są zatem sporty dla prawdziwych twardzieli?

Triathlon

Jednym z najbardziej wymagających sportów jest triathlon. Jak sama nazwa wskazuje składa się on z trzech elementów – biegania, pływania oraz jazdy na rowerze. To znakomita okazja do sprawdzenia możliwości swojego organizmu, walki z własnymi słabościami. Co ważne, z roku na rok przybywa różnego rodzaju zawodów, w których chętni mogą się zmierzyć. Trzeba jednak pamiętać, aby dobrze się do nich przygotować, gdyż triathlon to naprawdę mordercza dyscyplina należąca do kategorii o nazwie „sporty ekstremalne”.

Muaythai

Muaythai to nic innego jak boks tajski. To bardzo widowiskowa sztuka walki, która momentami potrafi być również brutalna. Jednakże niebezpieczne sporty stają się coraz popularniejsze. Charakterystycznym elementem walki są liczne kopnięcia. Sztuką jest więc skuteczna obrona przed nimi. Ponadto, zawodnicy bardzo często walczą w klinczu, co powoduje, iż technika jest jednym z filarów tajskiego boksu. Bez niej, nawet mając przewagę siłową, zawodnik nie będzie w stanie wygrać pojedynku ze swoim przeciwnikiem.

Paralotniarstwo

Ciekawym sportem jest również paralotniarstwo. Nie jest to może sport, który wymaga nadzwyczajnej siły fizycznej, jednak z racji tego, iż człowiek zdany jest w dużej mierze na siły natury (powietrze), z pewnością można go zaliczyć do grona ekstremalnych. Ważny jest tutaj odpowiedni sprzęt, a więc paralotnia, czyli specjalny spadochron, przy pomocy którego człowiek może unosić się nad ziemią. To również znakomity sposób na życie, albowiem paralotniarze jeżdżą nierzadko po całym świecie w poszukiwaniu optymalnych warunków do uprawiania swojej dyscypliny.

Ekstremalne sporty stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, bowiem coraz więcej osób, które na co dzień pracują za biurkiem pragną poczuć w swoim życiu odrobinę adrenaliny. Nic nie podnosi jej poziomu tak jak niebezpieczny sport.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.