technologia -podsumowanie

Technologia zmienia się bardzo szybko. Coraz więcej jej w naszych codziennych życiach, a co w tej dziedzinie przyniósł 2017? Na pewno był to interesujący i zaskakujący rok – sprawdźcie szczegóły.  

Kolejny rok to jeszcze większy rozwój technologii. Ta branża to ciągłe zmiany. Cały czas trwa walka o jeszcze lepsze, o wygodniejsze, o bezpieczniejsze korzystanie z nowych technologii. Sprawdźcie najważniejsze zmiany, jakie przyniósł miniony rok.

Transport

W transporcie zmienia się na prawdę sporo. W markach premium nadal na pierwszym miejscu jest Tesla. Ich auta osiągają obecnie 100 km/h w 1,9 sekundy. Firma Elona Muska stworzyła też pierwszą elektryczną ciężarówkę. Inną rewolucją jest hyperloop, czyli połączenie pociągu z samolotem odrzutowym. Takie urządzenia miałyby poruszać się w próżniowych rurach. Więcej o hyperloopach do przeczytania tutaj. Wstępny projekt nowego środka transportu już jest. W transporcie osobistym pojawił się kolejny gadżet – monocykl na prąd. Jest przeznaczony do transportu jednej osoby na krótkich dystansach. Najczęściej wykorzystuje się je w przestrzeni miejskiej.

Komunikacja

Dużo zmian także w smartphonach. Pojawiła się nowa funkcja – odblokowywanie telefonu poprzez skan twarzy. To udogodnienie wprowadziła firma Apple, co prawda na oficjalnej prezentacji nowość nie zdała egzaminu, ale mimo wszystko jest to funkcja, która spełnia oczekiwania klientów. Innym trendem na rynku jest wprowadzanie tzw. smartphonów bezramkowych czyli z jak największym ekranem. Taką technikę w budowie stosuje m.in: LG, Apple, Samsung. Stosowanie bardzo cienkich ramek nie dotyczy jedynie smartphonów, a także telewizorów – najlepszy obraz w historii przekazuje urządzenie z 3 milimetrową obudową o wadze 2 kilogramów.

Kryptowaluty

Kryptowaluty to zjawisko, które swój początek ma w pierwszej dekadzie XX wieku. W momencie kryzysu finansowego jasne było to, że tradycyjny sposób obrotu pieniędzy powoli staje się nieaktualny. Bitcoin narodził się w roku 2008. Jego twórcą jest osoba ukrywająca się pod nickiem Satoshi Nakamoto. Jest duże prawdopodobieństwo, że za sukcesem waluty nie stoi jeden człowiek, a grupa genialnych programistów i matematyków i marketingowców. 2017 rok był fenomenalny dla tej waluty. Jej kurs tylko w ostatnim roku wzrósł o ponad 1000 procent. Po raz pierwszy w historii bitcoin przekroczył barierę 20 tysięcy dolarów za walutę. Kryptowalut nie traktuje się już tylko jako internetową ciekawostkę. Ten fakt potwierdza m.in to, że w grudniu doczekały się debiutu na giełdzie CBOE w Chicago. Dodatkowo, starania o wprowadzenie opcji dla tej kryptowaluty ma podjąć również japońska giełda TFX, a także amerykański NASDAQ.

Technologia w 2017 zrobiła duży krok na przód. Jak myślicie co czeka nas w 2018 roku?

2 KOMENTARZE

  1. Tesla to się na zakrętach z produkcją nie wyrabia, więc pytanie, czy możemy mówić o rewolucji, jeśli nikt tego jeszcze na ulicach nie widział?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.