sandomierz

Sandomierz to miasto w województwie świętokrzyskim. Jest to malownicze miejsce położone na siedmiu wzgórzach, przez to czasami nazywane jest „małym Rzymem”. Od kilku lat słynny jest także dlatego, że kręci się tam „Ojca Mateusza”.Na ten weekend miasto szykują bardzo atrakcyjną niespodziankę dla turystów i miejscowych. Sprawdźcie szczegóły.

Malowniczo położony nad Wisłą Sandomierz, jest jednym z najstarszych miast w Polsce, lokowanym w pierwszej połowie XIII wieku. Najcenniejsze zabytki to m.in. średniowieczny układ urbanistyczny, kościół św. Jakuba – jeden z najstarszych obiektów ceglanych w kraju, oraz gotycka katedra.

Hotelarze, restauratorzy, właściciele kawiarni oraz instytucje kultury i rekreacji przygotowały na weekend atrakcyjną ofertę dla przyjeżdżających do Sandomierza – obniżą cenę swoich usług o połowę. Promocja to wynik akcji „100 proc. Sandomierza za 50 proc., czyli Weekend za pół ceny” , która ma na celu przedłużyć sezon turystyczny. Pomysłodawcą całego zamieszania jest samorząd miasta. Takie obniżki organizowane są dwa razy do roku – na wiosnę i w okresie jesiennym.

Wcześniejsze edycje cieszyły się dość sporym zainteresowaniem. Te wydarzenia organizowane są w okresach, które są czasem zastoju w branży turystycznej, dlatego staramy się w ten sposób pomagać właścicielom różnych obiektów. Chcemy przyciągnąć turystów oraz zachęcić samych mieszkańców, żeby skorzystali z różnego typu usług– powiedział kierownik Referatu Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Sandomierzu, Dariusz Socha.

sandomierz 2

W sobotę i w niedzielę, w promocyjnej cenie biletu będzie można zwiedzić Bramę Opatowską, Podziemną Trasę Turystyczną, zamek z Muzeum Okręgowym oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Za pół ceny będzie można zjeść wybrane dania w niektórych restauracjach. W promocyjnej cenie będą też noclegi w niektórych hotelach i potrawy, oferowane przez tamtejsze restauracje.

Tańsze bilety będzie można nabyć korzystając z oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, m.in. z siłowni, centrum fitness i zajęć na boiskach Orlik. 50-proc. rabat obowiązywać będzie również w sandomierskim Biurze Wystaw Artystycznych, gdzie znajduje się m.in. kolekcja prac lokalnych twórców – Ryszarda Gancarza, Aleksandry i Andrzeja Karwatów, Stanisława Świecy, Kazimiery i Stanisława Magdziaków.

(Źródło: PAP)

 

 

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.