„Wiersze w mieście"

A może wiersz do tego? Ruszyła akcja „Wiersze w mieście” ponad 100 tysięcy wierszy w przeszło 200 miejscach w kwietniu będzie można dostać gratis w Warszawie. 

Kwiecień w Warszawie to miesiąc z akcją „Wiersze w mieście”. Na wiersze będziemy mogli natrafić w wielu miejscach m.in na przystankach, na stacjach metra, w kawiarniach ale także w sklepach spożywczych i salonach kosmetycznych.

Akcja „Wiersze w mieście” sprawi, że warszawiakom zostanie rozdanych aż 100 tysięcy wierszy w różnych częściach miasta. To akcja promująca poezję na wielką skalę. Nawet w klubach znajdą się plakaty, z których wiersz będzie można oderwać, jak numer telefonu do hydraulika z ulicznego ogłoszenia.

Tegoroczna odsłona akcji będzie się odbywać pod hasłem i z motywem przewodnim: wolność. Autorami wierszy jest osiemnastu europejskich poetów. Poeci reprezentują różnorodność tradycji, kultur oraz poglądów. Tegoroczna edycja  jest drugą z kolei i wyewoluowała z organizowanej przez sześć lat kampanii – „Wiersze w metrze”.

Akcja pozwoli odnaleźć poezję na ulicy, w najbardziej zaskakujących miejscach miasta. Jak twierdzą organizatorzy, motorem działania jest chęć dotarcia z poezją do osób, które na co dzień jej nie czytają.

Organizatorem projektu „Wiersze w mieście” jest EUNIC Warszawa, czyli Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Warszawie. Wśród realizowanych co roku projektów EUNIC Warszawa, które na stałe wpisały się w krajobraz miasta są m.in. Europejski Dzień Języków, Międzynarodowy Dzień Tłumacza, Spoke’N’Word Festival.

(Źródło: PAP)

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.