Wianki nad Wisłą

W sobotę 23 czerwca odbędzie się kolejna edycja uwielbianej przez warszawiaków imprezy plenerowej. Coroczne wydarzenie organizowane na Podzamczu będzie tradycyjnie bezpłatne, a organizatorzy powoli zdradzają kto zagra w tym roku.

Wianki nad Wisłą to wydarzenie inspirowane słowiańską tradycją uroczystego i hucznego świętowania Nocy Kupały, zwanej także Sobótką. Dawniej, podczas radosnych zabaw odbywały się różnego rodzaju tańce i wróżby, a dziewczęta puszczały na wodę wianki z zapalonymi świecami. Impreza, która odbywa się w Warszawie pod koniec czerwca jest nawiązaniem do tradycji i słowiańskich obyczajów.

Największą atrakcją są koncerty polskich i zagranicznych gwiazd. Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszy piknik świętojański, a na zakończenie możemy oglądać pokaz najpiękniejszych, zimnych ogni. Organizatorzy nie podają jeszcze szczegółowego planu wydarzeń, ale wiadomo już, że na scenie zagra jeden z najpopularniejszych polskich zespołów- DŻEM! Będzie to gratka nie tylko dla fanów rocka, ale również dla wszystkich, którzy lubią wracać do starej, dobrej muzyki.

Różnorodność programu jest atutem wydarzenia, który przyciąga bardzo liczną widownię. Tu nie ma miejsca na nudę! Szykujmy się na huczne powitanie tegorocznego lata i wspólną zabawę. Niedługo, będzie ogłoszona szersza lista zaproszonych artystów. Jednak już teraz wiemy, że dobra zabawa jest gwarantowana.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.