książkowy second hand

Nextplease! to pierwsza aplikacja, która pozwala na wymianę przeczytanych książek. Stworzono prawdziwy książkowy second hand. Sprawdźcie szczegóły. 

Aplikacja Nextplease! pozwala na wymianę książek w ciągu kilku chwil. Twórcy narzędzia przekonują, że korzystanie z aplikacji umożliwi książkoholikom oszczędzenie pieniędzy i poznanie ludzi, którzy mają podobne upodobnia pod względem literatury. Twórcy aplikacji wykorzystują usługę geolokalizacji. Dzięki niej użytkownicy mogą podzielić się lekturą z sąsiadami lub osobami mieszkającymi w pobliżu ich domu.

Przy rejestracji konta w aplikacji czytelnik może dodać wszystkie posiadane książki do swojej „prywatnej biblioteki”. Do wymiany książek dochodzi po wzajemnym „zmatchowaniu” pozycji z księgozbioru dwóch użytkowników. Przy każdej transakcji czytelnicy mogą wymieniać się kontaktem oraz oceniać profile (ranking ocen pozwala sprawdzić, czy wysyłka przebiegła bezproblemowo oraz czy książka była w stanie zaprezentowanym na fotografii). Jak na razie wymieniane tytuły można wyszukiwać po lokalizacji, autorze, gatunku oraz tytule.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2060464030869956&id=2002008250048868

Aplikacja powstała z inicjatywy dwóch studentów, którzy chcieli ożywić obieg książki naukowej w środowisku akademickim. Twórcami Nextplease! są Justyna Staśkiewicz (studentka informatyki i ekonometrii na SGGW) oraz Daniel Wojciechowski (student dziennikarstwa na Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie).

Jak podoba Wam się pomysł na książkowy second hand?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.