książkowy second hand

Nextplease! to pierwsza aplikacja, która pozwala na wymianę przeczytanych książek. Stworzono prawdziwy książkowy second hand. Sprawdźcie szczegóły. 

Aplikacja Nextplease! pozwala na wymianę książek w ciągu kilku chwil. Twórcy narzędzia przekonują, że korzystanie z aplikacji umożliwi książkoholikom oszczędzenie pieniędzy i poznanie ludzi, którzy mają podobne upodobnia pod względem literatury. Twórcy aplikacji wykorzystują usługę geolokalizacji. Dzięki niej użytkownicy mogą podzielić się lekturą z sąsiadami lub osobami mieszkającymi w pobliżu ich domu.

Przy rejestracji konta w aplikacji czytelnik może dodać wszystkie posiadane książki do swojej „prywatnej biblioteki”. Do wymiany książek dochodzi po wzajemnym „zmatchowaniu” pozycji z księgozbioru dwóch użytkowników. Przy każdej transakcji czytelnicy mogą wymieniać się kontaktem oraz oceniać profile (ranking ocen pozwala sprawdzić, czy wysyłka przebiegła bezproblemowo oraz czy książka była w stanie zaprezentowanym na fotografii). Jak na razie wymieniane tytuły można wyszukiwać po lokalizacji, autorze, gatunku oraz tytule.

Krótka instrukcja Nextplease!1. Pobierz aplikację na swój telefon :)2. Zarejestruj bądź zaloguj się za pomocą…

Gepostet von Nextplease – łatwa wymiana książek. am Freitag, 25. Mai 2018

Aplikacja powstała z inicjatywy dwóch studentów, którzy chcieli ożywić obieg książki naukowej w środowisku akademickim. Twórcami Nextplease! są Justyna Staśkiewicz (studentka informatyki i ekonometrii na SGGW) oraz Daniel Wojciechowski (student dziennikarstwa na Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie).

Jak podoba Wam się pomysł na książkowy second hand?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.