piątkowe premiery w kinie
foto. youtube.com

W tym tygodniu do kin wchodzi aż sześć nowych produkcji. Jedną z ciekawszych propozycji jest film pt. „Na głęboką wodę”. Biograficzny dramat w gwiazdorskiej obsadzie pokazuję siłę miłości i pasji. Sprawdźcie piątkowe premiery w kinie. 

Pierwszy wakacyjny weekend w Polsce ma być dość chłodny. Nieprzyjemna aura na zewnątrz sprzyja wypadom do kina i skupieniu się na odpoczynku, dlatego przedstawiamy wam piątkowe premiery w kinie.

Jestem taka piękna!

Duże miasto i faworyzuje bogatych i pięknych ludzi, jednak łatwo też poczuć się przeciętnym w tym wielkim świecie. Z takim problemem mierzy się Renee Bennett mieszkanka Nowego Jorku, która nie czuje się zbyt dobrze ze sobą. Jednak ten stan zmienia się w momencie, gdy spada z rowerka na siłowni. W wyniku zdarzenia traci przytomność, jednak gdy ją odzyskuje wygląda zupełnie inaczej – jest szczupła, opalona a jej podbródek ma idealny kształt. Kłopot jedynie w tym, że te zmianę widzi tylko Renee, dla reszty ludzi wygląda tak samo jak wcześniej. Jednak bohaterka, przekonana o rzekomym cudzie, przechodzi totalną metamorfozę. Z szarej myszki staje się wyzwoloną i pewną siebie kobietą, której śmiałość i energia robią piorunujące wrażenie na wszystkich. Z czasem Renee, która dzięki awansom pnie się w górę w firmie kosmetycznej, zaczyna spoglądać z wyższością na świat i innych ludzi. Czy to możliwe, żeby stając się „piękną”, dopuściła do głosu „brzydszą” część swojej osobowości? Komedię wyreżyserowała Abby Kohn.

Na głęboką wodę

James Marsh w swoim najnowszym filmie ukazuje historię szczęśliwego małżeństwa z trójką dzieci. Clare i Donald Crowhurst są nadal w sobie zakochani i razem stawiają czoło przeciwnościom, gdy ich rodzinny biznes upada Donald postanawia zaryzykować. Pomysłowy wynalazca, weekendowy żeglarz postanawia wziąć udział w żeglarskim wyścigu dookoła świata – Sunday Times Golden Globe. Bez doświadczenia, bez przygotowania, nie zbaczając z trasy musi przetrwać samotną podróż i wygrać wyścig. Donald za wszelką cenę chce osiągnąć sukces, którym zasłuży na podziw najbliższych. Wspierany przez ukochaną żonę i kibicujące mu dzieci wyrusza w niebezpieczną podróż. Na co zdobędzie, by wygrać z żywiołem i nie zawieść tych, na którym najbardziej mu zależy?

https://youtu.be/UEQ4eWLCcIU

Ava

Film opowiada trzynastoletniej dziewczynie, która spędza swoje wakacje z mamą nad Atlantykiem. Jednak podczas wyjazdu dziewczyna dowiaduje się, że traci wzrok szybciej niż się spodziewano. Jej matka chce, aby to były najlepsze wakacje córki. Postanawia udawać, że nic złego się nie dzieje. Jednak dziewczyna stawia czoło problemom i chce maksymalnie wykorzystać ten czas. Częścią jej nowego świata staje się tajemniczy chłopak. Dramat wyreżyserowała Léa Mysius.

Isabelle i mężczyźni

Claire Denis w swoim nowym filmie opowiada o Isabelle, która mieszka w Paryżu. Jest rozwiedzioną, samotną matką. Jako kobieta dojrzała wie, czego chce i wie, co może sama dać. Po latach rozczarowujących relacji, po raz kolejny próbuje znaleźć miłość. Chce odszukać tę jedyną, prawdziwą i do końca życia, chociaż chyba już przestała w nią wierzyć. Spotyka na swej drodze nowego mężczyznę, przy którym przeżywa skrajne emocje: od radości i nadziei po zagubienie i smutek.

Wielki zły lis i inne opowieści

Twórcy nominowanego do Oscara filmu „Ernest i Celestyna” tym razem zapraszają na wieś, która bynajmniej nie jest miejscem sielskiej ciszy i spokoju. W pierwszej historii bohaterami są Kaczka i Królik, którzy w zastępstwie bociana ze złamanym skrzydłem, mają dostarczyć pewnej rodzinie niemowlę… W drugiej opowieści poznajemy niezdarnego Lisa, który codziennie bez rezultatu próbuje pożreć Kurę. Wilk podpowiada mu, żeby najpierw ukradł jajko, potem wyhodował sobie kurczaka i dopiero go zjadł. Plan tylko wydaje się banalnie prosty… W trzeciej — Kaczka i Królik zauważają, że na ścianie domu wisi Święty Mikołaj. Nie orientując się, że to jedynie świąteczna dekoracja, wyruszają na misję ratunkową.

Kuba Guzik

Pewnego dnia na wyspę, która liczy jedynie czterech mieszkańców listonosz przynosi tajemniczą paczkę. Okazuje się, że znajduje się w niej mały chłopiec. Jednak mieszkańcy postanawiają się nim zaopiekować i wychować. Nazwali go Kuba Guzik i żyli razem przez 10 lat. Po upływie dekady przyjaciel Kuby postanawia zbudować maszynę i wyruszyć w podróż poza wyspę. Chłopiec postanawia do niego dołączyć i chce dowiedzieć się skąd pochodzi i kim jest.

Miłego seansu!

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.