MCQueen - piątkowe premiery w kinie

20 lipca do kin wchodzi aż osiem nowych produkcji. Będziemy mogli zobaczyć m.in. dokumentalny film opowiadający o życiu Aleksandra McQueena. Legendarnego projektanta mody, który u szczyty sławy popełnił samobójstwo. Sprawdźcie szczegóły i inne piątkowe premiery. 

Już tylko kilka chwil pozostało do rozpoczęcia weekendu. Trochę odpoczynku i relaksu przyda się każdemu zwłaszcza po tygodniu tak niestabilnej i męczącej pogody. A dla wszystkich kinomaniaków dobrym sposobem na odpoczynek jest film. Dlatego przygotowaliśmy dla was piątkowe premiery w kinie.

McQueen

Dokumentalny film w reżyserii Iana Bonhôte opowiada o życiu jednej z legend świata kultury i modu. Aleksander McQueen był chłopakiem z biednej dzielnicy Londynu, który dotarł na szczyt sławy i pracował z największymi gwiazdami we współczesnym świecie. Stworzył luksusową markę wartą miliony dolarów i stał się ikoną współczesnej sztuki. McQueen zwykł mawiać – „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. . U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie? „McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

Sicario 2: Soldado

Matt i Alejandro powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego  barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów. To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Matt i Alejandro wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać katastrofę. Alejandro podejmuje się samotnej misji po drugiej stronie granicy, która każe mu się cofnąć w głąb mrocznej przeszłości, o której tak pragnął zapomnieć. Stefano Sollima wyreżyserował drugą część hitowego filmu akcji.

https://youtu.be/6GD7bhLRo4g

Pierwsza noc oczyszczenia

Jest to kontynuacja hitowej serii „Noc oczyszczenia”. Film pokazuje skąd swój początek wzięła tradycja nocy oczyszczenia. Co roku w Stanach Zjednoczonych przez 12-godzin panuje bezprawie, czas kiedy obywatele mogą dać upust złości narastającej w nich przez cały rok. Tym razem twórcy pokazują sam początek tej historii.

https://youtu.be/JVXF7C2l1k8

Obietnica poranka

Kolejny biograficzny film w dzisiejszych nowościach. Produkcja fabułę oparła na autobiograficznej powieści jednego z czołowych pisarzy XX wieku Romaina Gary’ego. film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełna jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. Macierzyńska miłość będzie też przez całe życie jego ciężarem. Film wyreżyserował Eric Barbier. \

https://youtu.be/PVwq4DdEbms

Oko na Julię

Kim Nguyen w swoim najnowszym filmie pokazuje historię Gordona, który pracuje w amerykańskiej firmie ochraniającej rurociąg położony na północnoafrykańskiej pustyni. Za pomocą robota-drona bacznie obserwuje oddaloną o tysiące kilometrów okolicę z biura w Detroit. Pewnego dnia na terenie patrolowanym przez Gordona zjawia się dziewczyna – Ayusha, która zaczyna go intrygować. Chłopak postanawia śledzić ją za pomocą drona i dowiaduje się, że rodzina chce ją zmusić do zamążpójścia. Dziewczyna ma wyjść za dużo starszego od siebie mężczyznę, a w rzeczywistości jest zakochana w innym. Dziewczyna postanawia uciec, a Gordon decyduje się jej w tym pomóc. Ta pustynna wersja Romeo i Julii wciąga Gordona bez reszty.

Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie 

Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka. Gdy wreszcie do niego trafia, od pierwszego wejrzenia zakochuje się w ślicznej Marie. Nadzieje na miłość rozwieją się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności Aja utknie w szafie i wyruszy w niesamowitą podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża i znów spotkać ukochaną? Ken Scott zajął się reżyserią tej komedii.

Sztuka kłamania

Laurent Tirard w najnowszym filmie pokazuje historię kapitana Neuville, który jest tchórzliwy i pozbawiony skrupułów oraz Elisabeth, która dla odmiany jest szczera oraz rozważna. Jest siostrą Pauline narzeczonej kapitana. Pewnego dnia mężczyzna musi pilnie wyjechać, ale zapewniając ukochaną o swoim uczuciu, obiecuje, że będzie do niej często pisał. Niestety żaden jego list nigdy nie dociera do zrozpaczonej Pauline. Elisabeth postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i, podszywając się pod niesłownego Neuville’a, zaczyna pisać do porzuconej narzeczonej fałszywe wiadomości. Pewnego dnia kapitan niespodziewanie powraca do domu. W trosce o wrażliwe serce Pauline, Neuville i Elisabeth zmuszeni są brnąć w kolejne kłamstwa. Kobieta i mężczyzna prześcigają się w coraz bardziej wymyślnych historiach, a ich finezja nie zna granic. 

Co w trawie piszczy

Pasikonik Tonik jest prawdziwym włóczykijem. Przemierza świat w podskokach, nigdzie nie zagrzewając dłużej miejsca. Pewnego dnia trafia na łąkę tak piękną, że postanawia zatrzymać się tu na dłużej. Szczególnie, że wpadła mu w oko urocza i dobra Królowa Pszczół Margerytka. Zakochany polny konik gotów jest na wszystko, by mieszkańcy łąki uznali go za dobrego kumpla, a nawet przyjaciela. Niestety nie znając jeszcze miejscowych „układów” daje się omotać podstępnej osie i zamiast stać się przyjacielem, mimo woli zasłuży na miano wroga łąki. Tonik jednak nie daje się za czułki wodzić i zamiast się poddać i zwiać w świat, postanawia naprawić swe błędy, obronić łąkę przed armią szerszeni i zasłużyć na serce królowej. 

Wybieracie się w weekend do kina?

 

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.