Wielu z nas bardzo lubi gry komputerowe. Branża gier komputerowych znacznie się zmieniła w ostatnich latach. Coraz rzadziej kupuje się gry w sklepach, a częściej korzysta z tytułów dostępnych w tak zwanym streamie. Dlaczego tak się dzieje?

Co to jest stream?

 Stream to nic innego jak transmisja strumieniowa. Polega ona na dostarczaniu informacji multimedialnej od dostawcy do użytkownika w sposób nieprzerwany. Na tej właśnie zasadzie wielu z nas ogląda przez Internet telewizję lub słucha radia. Dlaczego więc nie wykorzystać transmisji strumieniowej do gier komputerowych? Od jakiegoś czasu dostępne są serwisy internetowe, które oferują możliwość grania przy pomocy tej właśnie technologii.

Jak grać?

 Aby rozpocząć zabawę z grami dostępnymi za pomocą transmisji strumieniowej, powinniśmy najpierw znaleźć w Internecie serwis, który oferuje taką możliwość. Następnie musimy się tam zalogować oraz sprawdzić interesujące nas tytuły. Przy każdym z nich znajdzie się informacja, czy jest on dostępny za darmo, czy też po uiszczeniu odpowiedniej opłaty, której wysokość jest podana na stronie.

Oprócz tego typu serwisów dostępne są również gry, w które można grać w przeglądarce. Są one bardzo wygodne, albowiem nie wymagają instalacji i dokonywania płatności, ewentualne transakcje za niektóre funkcje realizowane są przy pomocy tak zwanych mikropłatności. Bardzo ciekawie prezentują się gry strategiczne dostępne przy pomocy przeglądarek. Oferują one rozgrywkę wraz z innymi graczami. To doskonała okazja do zawarcia nowych znajomości, nawet z całego świata.

Jak zapowiada się przyszłość streamu gier?

 Patrząc na obecną popularność gier dostępnych za pomocą transmisji strumieniowej można dojść do wniosku, że będzie ona znacznie rosła w kolejnych latach. Wynika to z prostego faktu – mentalność ludzi ulega poważnej zmianie. Obecnie  niekoniecznie chcemy mieć coś na własność, natomiast chcemy z tego korzystać, kiedy jest nam potrzebne.

Gry komputerowe to bardzo poważna branża, która rozwija się w imponującym tempie. Grają bowiem nie tylko dzieci, ale również i dorośli. Nie dziwi więc już nikogo, że nowe sposoby dostępu do gier cieszą się dużym zainteresowaniem. Stąd też przyszłość gier dostępnych za pomocą transmisji strumieniowej wygląda bardzo optymistycznie.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.