Festiwale to typowo letnia atrakcja, jednak myślimy o nich raczej na początku wakacji. A to nieraz błąd, ponieważ wiele ciekawych muzycznych wydarzeń odbędzie się także w drugiej połowie wakacji. Jeśli zastanawiasz się, na jakie imprezy muzyczne zdążysz jeszcze pojechać, oto lista 6 europejskich festiwali – 3 w Polsce i 3 za granicą.

Największy polski festiwal często nazywany rodzimym odpowiednikiem Coachelli, czyli Open’er Festival już za nami. Jednak na tym jednym festiwalu nie kończą się muzyczne atrakcje. Wraz ze specjalistami sieci AccorHotels przygotowaliśmy zestawienie 6 muzycznych festiwali, na które zdążysz pojechać jeszcze w tym roku.

Off Festival (Katowice)

3–5. sierpnia

Off Festival to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki alternatywnej. Jego pomysłodawcą i założycielem jest Artur Rojek – były lider zespołu Myslovitz. W sierpniu w Dolinie Trzech Stawów będzie można posłuchać takich gwiazd, jak M.I.A – artystki łączącej w swojej twórczości hip-hop, ragga, i elektro – oraz Charlotte Gainsbourg – fenomenalnej wokalistki, córki Serge’a Gainsbourga i Jane Birkin. Na scenie wystąpią również Kult, Muchy, Kapela ze Wsi Warszawa i Daniel Spaleniak.

Sziget Festival (Budapeszt)

8–15. sierpnia

Blisko naszego kraju odbywa się jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. Sziget Festival to wydarzenie dla wszystkich, którzy nie ograniczają się do jednego gatunku muzyki. Tegoroczny line-up pęka w szwach od gwiazd największego formatu. Wystąpią między innymi Lana del Rey, Arctic Monkeys, Dua Lipa, Gorillaz i Mumford & Sons – a to zaledwie kilku znanych muzyków, których będzie można zobaczyć na scenie.

Kraków Live Festival (Kraków)

17–18.sierpnia

Kolejny festiwal, który odbywa się w jednym z najpiękniejszych miast Polski. Podczas dwóch dni imprezy będzie można nie tylko posłuchać najlepszej światowej muzyki, ale również skorzystać z bogatej oferty kulturalnej miasta. Organizatorzy festiwalu dbają, by co roku podejmować współpracę m.in. z Muzeum Narodowym w Krakowie, Cricoteką czy Muzeum Historycznym. W tym roku na Kraków Live Festival grają tacy artyści, jak Die Antwoord, Kendrick Lamar oraz Unknown Mortal Orchestra.

Reading Music Festival (Reading)

24–26.sierpnia

Historia jednego z największych rockowych festiwali w Wielkiej Brytanii sięga lat 70. XX wieku. To na jego scenie grały prawdziwe legendy mocnego brzmienia: Pink Floyd, The Rolling Stones, Iggy Pop, AC/DC, The Cure, Guns N’ Roses, Nirvana, Metallica, Radiohead i wiele, wiele innych. Na festiwalowej muzyce wychowały się całe pokolenia – także artyści, którzy wystąpią w tym roku. Tego lata Reading Music Festival gości takie gwiazdy, jak Kings Of Leon, Panic! At The Disco, a także Fall Out Boy. Z Polski najłatwiej będzie się dostać do Reading samolotem do Londynu, a stamtąd – pociągiem.

Lollapalooza (Berlin)

8–9.września

Lollapalooza to amerykański festiwal znany na całym świecie, który w tym roku odbywa się między innymi w Berlinie. Podczas najnowszej edycji w europejskim mieście będzie można bawić się przy muzyce takich gwiazd, jak: The Weeknd, Imagine Dragons, The National, Ben Howard, Years&Years oraz Kygo. Na festiwalowiczów czekają również koncerty Davida Guetty oraz Duy Lipy, zatem impreza nie jest dedykowana jedynie fanom rocka.

Unsound Festival (Kraków)

1–14.października

To już 16. edycja wyjątkowego festiwalu, którego początek miał miejsce w jednej z krakowskich piwnic. Od 2013 r. impreza zyskała większy rozmach, dzięki czemu odbywała się również w takich miastach jak Londyn, Nowy Jork czy Toronto. Tegoroczna edycja jest organizowana pod hasłem „presence” – w ramach programu dziennego odbędą się wydarzenia związane z życiem w skrajnie zdigitalizowanym świecie. W tym roku wystąpią między innymi: Eris Drew, DJ Storm, Blawan, House of Kenzo, JASSS, Iglooghost oraz Resina.

Wybieracie się na któryś z festiwali?

(Źródło: AccorHotels)

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.