studniówka
foto. f7dobry.pl

Studniówka to wyjątkowy bal, który zazwyczaj rozpoczyna polonez, jednak uczniowie z Białej Podlaskiej postanowili otworzyć go po swojemu. Jednak to nie jedyna ważna informacja odnośnie studniówek. Sprawdźcie szczegóły. 

Coraz częściej na studniówkach oprócz poloneza pojawia się także inny tradycyjny taniec – walc. Uczniowie z IV LO im. Stanisława Staszica postarali się i włożyli dużo wysiłku w swoje przygotowania do balu.

Postanowili zatańczyć walca do jednej z bardziej popularnych obecnie piosenek Eda Sheerana „Perfect”. Uczniowie wykonujący walca byli ubrani w takie same stroje. A filmik z ich udziałem staje się coraz bardziej popularny w sieci. Internautom podoba się ich sposób otwarcia studniówki, jedna z komentujących osób pisze: „Wow, wow, wow <3 cudownie, wielkie brawa dla tancerzy i choreografa !!!”. Choreografią zajęła się pani profesor Aneta Pszczoła – Dołęzka. Zobaczcie sami.

Innym ważnym tematem jest także uczestnictwo osób homoseksualnych w studniówkach. Co roku na wierzch wypływa historia, w której zadeklarowany gej lub lesbijka nie może pójść na bal ze swoim partnerem lub partnerką. Tak została potraktowana Vicki Cook i jej partnerka z Brighton w Wielkiej Brytanii, dlatego dziewczyny wpadły na pomysł organizacji własnego balu dla gejów, lesbijek oraz osób transseksualnych. To wydarzenie okazało się wielkim sukcesem i dziewczyny planują zorganizować podobne imprezy w Londynie, Bristolu i Manchesterze.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.