studniówka
foto. f7dobry.pl

Studniówka to wyjątkowy bal, który zazwyczaj rozpoczyna polonez, jednak uczniowie z Białej Podlaskiej postanowili otworzyć go po swojemu. Jednak to nie jedyna ważna informacja odnośnie studniówek. Sprawdźcie szczegóły. 

Coraz częściej na studniówkach oprócz poloneza pojawia się także inny tradycyjny taniec – walc. Uczniowie z IV LO im. Stanisława Staszica postarali się i włożyli dużo wysiłku w swoje przygotowania do balu.

Postanowili zatańczyć walca do jednej z bardziej popularnych obecnie piosenek Eda Sheerana „Perfect”. Uczniowie wykonujący walca byli ubrani w takie same stroje. A filmik z ich udziałem staje się coraz bardziej popularny w sieci. Internautom podoba się ich sposób otwarcia studniówki, jedna z komentujących osób pisze: „Wow, wow, wow <3 cudownie, wielkie brawa dla tancerzy i choreografa !!!”. Choreografią zajęła się pani profesor Aneta Pszczoła – Dołęzka. Zobaczcie sami.

Innym ważnym tematem jest także uczestnictwo osób homoseksualnych w studniówkach. Co roku na wierzch wypływa historia, w której zadeklarowany gej lub lesbijka nie może pójść na bal ze swoim partnerem lub partnerką. Tak została potraktowana Vicki Cook i jej partnerka z Brighton w Wielkiej Brytanii, dlatego dziewczyny wpadły na pomysł organizacji własnego balu dla gejów, lesbijek oraz osób transseksualnych. To wydarzenie okazało się wielkim sukcesem i dziewczyny planują zorganizować podobne imprezy w Londynie, Bristolu i Manchesterze.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.