„Ultraviolet"

Netflix kupił prawa do dystrybucji polskiego serialu. „Ultraviolet” to hitowa produkcja stacji AXN, która przyciągnęła rzeszę widzów przed ekrany. Wiemy jakie plany na przyszłość mają producenci serialu. 

„Ultraviolet” to polski serial kryminalny emitowany jesienią ubiegłego roku na antenie AXN. Opowiada o grupie osób kontaktujących się ze sobą za pomocą najnowszych technologii. Zajmują się sprawami i zagadkami nierozwiązanymi przez policję. W pierwszym sezonie mogliśmy obserwować jak do Ultravioletu dołącza Aleksandra. Dziewczyna wracając z Londynu do Łodzi była świadkiem śmierci pewnej dziewczyny i postanawia rozwiązać tę sprawę. Główną rolę zagrała Marta Nieradkiewicz, a na ekranie mogliśmy oglądać także Agatę Kuleszę, Sebastiana Fabijańskiego, Michała Żurawskiego oraz Bartłomieja Topę. Za reżyserię odpowiadali Sławomir Fabicki i Jan Komasa, a scenariusz przygotowała Wendy West, która jest także producentką serialu.

Jak ustalił portal wirtualnemedia.pl producenci serialu prawdopodobnie podejmą decyzję o kontynuacji programu i nakręcą drugi sezon „Ultravioletu”. Decyzja jest podyktowana bardzo dobrymi wynikami oglądalności – średnio 107 tysięcy widzów oglądało co tydzień tę produkcję.

Netflix ciągle poszukuje gotowych produkcji, które wzbogacą jego ofertę. Jednak przynajmniej na razie nie znajdziemy tam wielu produkcji z naszego kraju. Ta duża platforma pod tym względem znacznie ustępuje chociażby HBO oraz Showroomowi. Wykupienie globalnej licencji na „Ultraviolet” to wyraz walki o polskich odbiorców. Serial dostępny będzie w różnych krajach. Na pewno pojawi się na polskiej i czeskiej platformie Netflixa, ale prawdopodobnie zostanie także udostępniony w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo kiedy dokładnie odbędzie się premiera serialu na Netflixie, jednak ustalono, że będzie to jeszcze w tym roku. 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.