jak spędzić majówkę

Pierwszy majowy weekend to często czas, który chcemy spędzić wyjątkowo, oficjalnie witając wiosnę. To także moment, kiedy może pozwolić sobie na odrobinę odpoczynku. A jeśli nie macie jeszcze planów, sprawdźcie jak spędzić majówkę.

W tym roku weekend majowy może być wyjątkowo długi i potrwać aż 9 dni. Pierwszy maja wypada we wtorek, więc żeby zrobić sobie małe wakacje wystarczą trzy dni wolnego – 30 kwietnia, 2 maja i 4 maja. Niby prosta sprawa, tylko trzy dni wolnego od pracy. Jednak większość z pracujących osób może chcieć wziąć wolne w tym samym terminie. Warto wcześniej ustalić z przełożonym możliwość skorzystania z urlopu. Jeśli jednak macie już załatwioną tę kwestię i wiecie, że czeka Was kilka dni wolnego lub nieregularny tydzień pracy radzimy jak spędzić majówkę.

Wypad za miasto

Bardzo dobrym pomysłem na spędzenie majówki jest wypad poza miasto i obcowanie z naturą. Zwłaszcza jeżeli dopisze ładna pogoda. A według najnowszych prognoz w pierwszy dzień maja powinno być ciepło i słonecznie. Jeżeli chodzi o szybkie jednodniowe wyjazdy polecamy Lanckoronę oraz Chęciny. To dwie polskie, urokliwe miejscowości, które pozwalają zarówno pobyć z przyrodą jak i odrobinę pozwiedzać i zapoznać się z historią tych miejsc.

Weekendowy wypad do europejskich stolic

Wykorzystując kilka dni wolnego warto zarezerwować lot do jednej z europejskich stolic, które w większości tętnią życiem. Możecie zobaczyć podczas tej majowej przerwy kilka kultowych miejsc takich jak: Londyn, Paryż lub Berlin. Ale możecie także zwiedzać mniej znane zakątki Europy. Do idealnych miejsc na weekendowe wyjazdy możemy zaliczyć Zurych, Leeuwarden oraz La Valletta. W każdym z tych miast możecie zobaczyć najbardziej charakterystyczne budynki i zabytki oraz pobawić się nocą, ponieważ mają bardzo rozwinięte życie nocne.

Rozrywka na świeżym powietrzu

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu polecamy wypad na kajaki. Jest to świetna rozrywka na ciepłe dni. Możemy dzięki temu spędzić te majowe dni na świeżym powietrzu, z naturą, a dodatkowo poruszać się i spędzić czas ze znajomymi. A spływ często kończy się grillem lub ogniskiem.

Grill, ognisko

Jeżeli nie zamierzacie wyjeżdżać poza swoje miejsce zamieszkania to warto zorganizować grilla lub ognisko ze znajomymi. Jest to jedna z bardziej popularnych form rozrywki, ale jednocześnie jest także bardzo przyjemna. Kogo z nas nie nachodzi nieraz chęć na grilla? A chyba ze zdwojoną siłą przychodzi do nas w ciepłe, wolne od pracy dni. Można połączyć przy tej okazji chęć spotkania się z dawno niewidzianymi znajomymi i dobre jedzenie jako odskocznię od rzeczywistości.

Kino, teatr, koncert

Pogoda lubi być kapryśna w związku z tym, gdyby było zimno i nieprzyjemnie na dworze warto zastanowić się nad planem B. W miastach organizowane są specjalne majówkowe koncerty, bogatą ofertę mają także kina i teatry.

Odpoczynek

Jeżeli czeka Was nieregularny tydzień pracy i nie planujecie wyjazdów. Warto poświęcić ten czas na odpoczynek i relaks. Można pomyśleć o masażu lub wizycie w SPA. W wolne dni nie zapominajmy o rodzinie, z którą możemy się spotkać i wykorzystać ten czas na wspólny odpoczynek.

A jakie są Wasze sposoby na spędzenie majówki?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.